UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ania Orthodox wystąpi w domu podcieniowym na Żuławach

 
Elbląg, Ania Orthodox wystąpi w domu podcieniowym na Żuławach
fot. nadesłana

Już w najbliższa sobotę, 29 czerwca o godz. 19 odbędzie się koncert Anji Orthodox z zespołu Closterkeller. To niecodzienne wydarzenie będzie miało miejsce we wnętrzach niezwykłego XVIII wiecznego domu podcieniowego „Danziger Kopf” w Żuławkach. Będzie to jednocześnie otwarcie kolejnego sezonu w domu, który staje się wyjątkowym bo prywatnym centrum kultury i sztuki na Żuławach.

Closterkeller to czołowy przedstawiciel gotyckiego rocka na polskiej scenie muzycznej. Od samego początku (1988) zespołowi przewodzi charyzmatyczna Anja Orthodox - jedna z najlepszych polskich wokalistek rockowych. Jej teksty to nastrojowa, pełna metafor poezja, która odwołuje się do twórczości takich ikon jak Norwid, Baudelaire, Lovercraft czy Edgar Alan Poe. Muzyka z kolei, mimo wielu różnych inspiracji, głównie za sprawą niezwykłej barwy głosu i maniery wokalnej Anji, stała się po prostu „closterkellerowa”, jedyna w swoim rodzaju. Od ponad 30 lat twórczość zespołu niezmiennie plasuje się w czołówce najpopularniejszych, pierwszoligowych polskich zespołów rockowych.
       - Twórczość Anji Orthodox i jej macierzystego zespołu Closterkeller towarzyszy mi praktycznie od zawsze i mocno ugruntowała moje prywatne zamiłowania gotyckiej stylistyki w popkulturze. W kontekście pierwszego koncertu był to dla mnie więc wręcz wybór oczywisty zwłaszcza, że nasz dom będzie idealnym tłem dla takich utworów jak „A nadzieja”,

  Elbląg, Ania Orthodox wystąpi w domu podcieniowym na Żuławach
fot. nadesłana

„Fortepian” czy „Zaklęta w marmur”. Nasz podcień nie jest typową sceną muzyczną, z racji rozmiarów i technicznych możliwości zdecydowaliśmy na duet Anji Orthodox i Michała Rollingera, wieloletniego klawiszowca grupy. Jestem przekonany, że taka forma przełoży się bezpośrednio na bardzo bliski kontakt z publicznością, z którego Anja Orthodox słynie. Dodatkowo warto wspomnieć, że drewno ma wspaniałe walory akustyczne a do tego dochodzi klimat naszego domu, który jest bajkowy i mroczny jednocześnie. Nie wiem tylko czy Anja zdaje sobie sprawę, że w pewnym sensie będzie śpiewać w „powietrzu” czyli w podwieszonej do dachu wystawce podcienia – powiedział Mariusz Wiśniewski, właściciel domu podcieniowego „Danziger Kopf” w Żuławakch.
       Koncert w domu podcieniowym „Danziger Kopf” w Żuławkach będzie wyjątkowy, gdyż Anja Orthodox i Michał Rollinger jako duet wystąpili jedynie 3 razy w ponad 30 letniej historii zespołu Closterkeller. Zaprezentują nam utwory swego macierzystego zespołu ale w specjalnych, bardzo kameralnych aranżacjach. Połączenie sugestywnego głosu Anji oraz pięknych tekstów pomaluje świat mnóstwem kolorów.
       - Będzie perlisty śmiech i gorące łzy, rzeki nostalgii i erupcje wulkanów – powiedziała poetycko o planowanym koncercie Anja Orhodox, liderka i wokalistka zespołu Closterkeller.
       Dom podcieniowy w Żuławkach jest uważany za jeden z najlepiej utrzymanych domów podcieniowych na Żuławach. Właściciele – Katarzyna i Mariusz Wiśniewscy – organizują na swój własny koszt różnego rodzaju spotkania autorskie, koncerty, przedstawienia i panele dyskusyjne. Przy tych okazjach rośnie coraz szersza grupa przyjaciół domu, w skład której wchodzą historycy, dziennikarze, przedstawiciele nauki i sztuki. Kolejne zapowiedziane wydarzenie to premiera francuskiego filmu sci-fi „Blood Machines” w reżyserii Seth’a Ickermana, które wstępnie planowane jest na wrzesień tego roku.
      

inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama