UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bachem po klawiszach – kolejny koncert EOK

2019-11-04
Aktualizowany 2019-11-04 17:00

Sauna? Jacuzzi? Grota solna? A może Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych - pozostaje równie kojąca co te miejsca, a przy tym czyni to w atmosferze najpiękniejszych dźwięków muzyki klasycznej. Nie inaczej będzie 24 listopada, gdy salę opanują kompozycje Bacha, Bartóka i Elgara. EOK, Łukasz Chrzęszczyk i Mateusz Rusowicz zadbają o to, aby mistrzowie partytury wygrali batalię o serca elbląskich melomanów.

Aby rozstrzygnąć tę bitwę, kameraliści nie zawahają się skorzystać z usług najciekawszych artystów młodego pokolenia. W roli pianisty wystąpi Łukasz Chrzęszczyk, który z fortepianem czuje się za pan brat zarówno solo, jak i w duecie. Indywidualnie pozostaje laureatem m.in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego EPTA. Z kolei u boku Marty Kowalczyk podbił I Międzynarodowy Konkurs Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena w Lusławicach.

Za dyrygenckim pulpitem stanie natomiast Mateusz Rusowicz, który już kilkakrotnie gościł w Elblągu – jako dyrygent-rezydent EOK. To gość, co niejedno muzyczne ma imię – prócz dyrygentury ukończył studia instrumentalne w zakresie gry na trąbce i trąbce barokowej. Interpretować z nim twórczość Bacha czy Elgara to czysta przyjemność…

24.11.2019, niedziela, 18:00

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:

Łukasz Chrzęszczyk – fortepian

Mateusz Rusowicz – dyrygent

Elbląska Orkiestra Kameralna

 

W programie m.in.

J. S. Bach - Koncert fortepianowy d- moll BWV 1052

B. Bartók – Divertimento na orkiestrę smyczkową

E. Elgar – Serenada na orkiestrę smyczkową op. 20

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu          

Bilety: 50 zł (normalny), 40 zł (ulgowy)             

Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny 

 

Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J.

Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

 

Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama