UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będzie Elkamera?

 
Elbląg, Jeden z elbląskich starodruków
Jeden z elbląskich starodruków (fot. arch. portEl.pl)

100 tysięcy „z kawałkiem” - taka jest różnica pomiędzy zaplanowanym przez urzędników budżetem na stworzenie Elkamery w Bibliotece Elbląskiej, a najtańszą ofertą zaproponowaną przez potencjalnego wykonawcę. Decyzję podejmie prezydent.

„Elkamera” to interaktywna wystawa pokazująca dzieje Elbląga i Kanału Elbląskiego. Na wystawie znajdą się interaktywne księgi, repliki starodruków, dotykowe monitory, replika ławki szkolnej z zeszytami z czasów Gimnazjum Elbląskiego, interaktywna makieta Kanału Elbląskiego, replika barki pływającej kanałem, historyczne gazety na wieszakach. Planowana jest też część „rozrywkowa”: interaktywna piaskownica, wirtualna charakteryzatornia, stolik do trenowania pisma oraz wirtualna przymierzalnia. Ma powstać w Bibliotece Elbląskiej.

Pierwszy przetarg mający wyłonić wykonawcę skończył się fiaskiem – urzędnicy zaplanowali na tę inwestycję 1,78 mln zł, tymczasem najtańszy wykonawca oczekiwał wynagrodzenia w wysokości 2,4 mln zł. Ogłoszono nowy przetarg.

W drugim przetargu wykonawcy zmniejszyli swoje oczekiwania finansowe: najtańsza oferta opiewa na 1,9 mln zł, najdroższa – 4,1 mln zł. Ogółem wpłynęło pięć ofert.

Obecnie urzędnicy analizują oferty. Decyzja co do dalszych losów inwestycji należy do prezydenta. Zgodnie z planem wykonawca miałby 9 miesięcy na wykonanie inwestycji od daty podpisania umowy.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama