UWAGA!

Będzie Elkamera?

 Elbląg, Jeden z elbląskich starodruków
Jeden z elbląskich starodruków (fot. arch. portEl.pl)

100 tysięcy „z kawałkiem” - taka jest różnica pomiędzy zaplanowanym przez urzędników budżetem na stworzenie Elkamery w Bibliotece Elbląskiej, a najtańszą ofertą zaproponowaną przez potencjalnego wykonawcę. Decyzję podejmie prezydent.

„Elkamera” to interaktywna wystawa pokazująca dzieje Elbląga i Kanału Elbląskiego. Na wystawie znajdą się interaktywne księgi, repliki starodruków, dotykowe monitory, replika ławki szkolnej z zeszytami z czasów Gimnazjum Elbląskiego, interaktywna makieta Kanału Elbląskiego, replika barki pływającej kanałem, historyczne gazety na wieszakach. Planowana jest też część „rozrywkowa”: interaktywna piaskownica, wirtualna charakteryzatornia, stolik do trenowania pisma oraz wirtualna przymierzalnia. Ma powstać w Bibliotece Elbląskiej.

Pierwszy przetarg mający wyłonić wykonawcę skończył się fiaskiem – urzędnicy zaplanowali na tę inwestycję 1,78 mln zł, tymczasem najtańszy wykonawca oczekiwał wynagrodzenia w wysokości 2,4 mln zł. Ogłoszono nowy przetarg.

W drugim przetargu wykonawcy zmniejszyli swoje oczekiwania finansowe: najtańsza oferta opiewa na 1,9 mln zł, najdroższa – 4,1 mln zł. Ogółem wpłynęło pięć ofert.

Obecnie urzędnicy analizują oferty. Decyzja co do dalszych losów inwestycji należy do prezydenta. Zgodnie z planem wykonawca miałby 9 miesięcy na wykonanie inwestycji od daty podpisania umowy.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama