UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bibeloty w Galerii El

 
Elbląg, Bibeloty w Galerii El
fot. arch. Galerii El

W czwartek (3.09) Galeria El zaprasza na wernisaż wystawy Natalii Magalskiej Bibeloty. Jest ona pokłosiem Akcji „DRES” przeprowadzonej podczas wernisażu wystawy Kunszt. Rzeźba z Orońska w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku w 2018.

Akcja polegała na niezauważonym wprowadzeniu styropianowej rzeźby kucającego dresiarza na teren galerii i pozostawieniu jej na czas trwania wystawy. W ramach dokumentacji akcji powstała również porcelanowa figurka Dresa oraz film. Akcja „Dres”, będąca krótkim komentarzem na temat miejsca młodych rzeźbiarzy (absolwentów akademii) na rynku sztuki, pozwoliła autorce znaleźć własną przestrzeń do działania, zupełnie niezależną od pierwotnej koncepcji. Porcelanowy Dres stał się hitem sprzedażowym i zaczątkiem całej serii autorskich figurek. Na wystawie w Galerii EL oprócz Dresa można będzie zobaczyć także 11 innych obiektów, figuratywnych przedstawień stereotypowych mieszkańców osiedla, stanowiących pełen komplet. Idea wynika z fascynacji lokalnym, miejskim folklorem oraz z potrzeby oswajania wizerunku polskiego osiedla.

Natalia Magalska - absolwentka Rzeźby na Wydziale Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Wystawy: XI Najlepsze Dyplomy ASP, Międzynarodowa Wystawa Rysunku, Studenckiego NAD_RYSOWAĆ w Toruniu, Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej w Poznaniu, Wystawa Rzajzin w Galerii 18A w Warszawie, „Hotspot” w JEST Galerii we Wrocławiu, „Sztuka Teraz” w Muzeum Narodowym w Krakowie. Nagrody: Nagroda Prezydenta Miasta Gdańsk w konkursie XI Najlepsze Dyplomy ASP oraz Nagroda CSW Łaźnia za pracę dyplomową „Łódzka 5”, Nagroda Rektora ASP we Wrocławiu w V Studenckim Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej w Poznaniu za pracę „Dres” (prezentowaną na wystawie), Wyróżnienie w XVII Międzynarodowych Warsztatach Odlewniczych, Grand Prix oraz Nagroda Publiczności w Międzywydziałowym Konkursie Rysunkowym Przegrys, I miejscem w międzywydziałowym konkursie „Going Upstream”

Wernisaż wystawy: 3 września 2020 godz.18:00, termin wystawy: 03.09 – 02.10. 2020, kuratorka: Joanna Mierzejewska

Informacja Galerii El
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama