UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Bliskie spotkania z historią i Muzeum

Elbląg, Lekcja o rzemiośle artystycznym
Lekcja o rzemiośle artystycznym (fot. Piotr Adamczyk).

To nazwa projektu, którego realizację rozpoczęło właśnie elbląskie Muzeum. Projekt polega na zorganizowaniu przez Muzeum cyklu wyjazdowych lekcji muzealnych, skierowanych do uczniów małych, wiejskich szkół, które nie mają okazji uczestniczyć w zajęciach muzealnych realizowanych na miejscu, w Elblągu.

Muzealnicy pakują zatem walizki, sprzęt komputerowy, kopie zabytków i historycznych kostiumów i ruszają do uczniów, którzy jeszcze w elbląskim Muzeum nie byli. Wyjazdowe zajęcia mają za zdanie przybliżyć młodym ludziom ze środowisk zagrożonych strukturalnym bezrobociem dzieje regionu i historię, w alternatywny, ciekawy sposób. Zajęcia opierają się na atrakcyjności przekazu: technikach multimedialnych, możliwości bliskiego obcowania z kopiami zabytków oraz ekspertami z różnych dziedzin.
     Projekt obejmie około 500 uczestników ze szkół wytypowanych w drodze losowania z następujących miejscowości: Jelonki, Słobity, Nowica, Nowakowo, Bielica, Zwierzno, Błudowo, Rychliki, Stegna, Kmiecin, Marzęcino, Bągart, Jantar oraz Tolkimcko.
     Wyjazdowe lekcje rozpoczną się już w październiku i potrwają do listopada, kiedy to odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu i spotkanie z nauczycielami w nim uczestniczącymi.
     Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwotą 25 tys. zł.
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama