UWAGA!

Bliskie spotkania z historią i Muzeum

 Elbląg, Lekcja o rzemiośle artystycznym
Lekcja o rzemiośle artystycznym (fot. Piotr Adamczyk).

To nazwa projektu, którego realizację rozpoczęło właśnie elbląskie Muzeum. Projekt polega na zorganizowaniu przez Muzeum cyklu wyjazdowych lekcji muzealnych, skierowanych do uczniów małych, wiejskich szkół, które nie mają okazji uczestniczyć w zajęciach muzealnych realizowanych na miejscu, w Elblągu.

Muzealnicy pakują zatem walizki, sprzęt komputerowy, kopie zabytków i historycznych kostiumów i ruszają do uczniów, którzy jeszcze w elbląskim Muzeum nie byli. Wyjazdowe zajęcia mają za zdanie przybliżyć młodym ludziom ze środowisk zagrożonych strukturalnym bezrobociem dzieje regionu i historię, w alternatywny, ciekawy sposób. Zajęcia opierają się na atrakcyjności przekazu: technikach multimedialnych, możliwości bliskiego obcowania z kopiami zabytków oraz ekspertami z różnych dziedzin.
     Projekt obejmie około 500 uczestników ze szkół wytypowanych w drodze losowania z następujących miejscowości: Jelonki, Słobity, Nowica, Nowakowo, Bielica, Zwierzno, Błudowo, Rychliki, Stegna, Kmiecin, Marzęcino, Bągart, Jantar oraz Tolkimcko.
     Wyjazdowe lekcje rozpoczną się już w październiku i potrwają do listopada, kiedy to odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu i spotkanie z nauczycielami w nim uczestniczącymi.
     Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego kwotą 25 tys. zł.
ET
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama