UWAGA!

Boski Arti

 Elbląg, Boski Arti
(fot. nadesłane)

Przeszedł przez wiele zawodów. Był między innymi bokserem, perkusistą, aktorem... Obecnie podporządkował całe swoje życie sztuce performance. Arti Grabowski - bo o nim mowa - ze swoim performance zawita również do Elbląga. Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na performance „CV” w wykonaniu tego krakowskiego artysty, który odbędzie się 30 września.

Syn leśnika i pielęgniarki. Był bokserem, rzeźbiarzem, aktorem, malarzem, zakładał pierwsze Sejmiki i Parlamenty Młodzieżowe w Polsce i na Ukrainie, grał na perkusji, współorganizował pierwsze koncerty WOŚP, był prezesem Akademickiego Klubu Sportowego przy ASP, w tym roku przestał też być patriotą, katolikiem i artystą do tego wszystkiego zniechęcili go ludzie, więc przestał też być człowiekiem, jest po prostu performatywnym zwierzęciem, uodpornionym szczepionką absurdu, dystansu i entuzjazmu.
       Bywa nieobliczalny, ale częściej daje się poznać jako ten o gołębim sercu. Jego twórczość epatuje chwiejną dawką różnych emocji: bawi, przeraża, zaskakuje, ale nigdy nie nudzi. Bywa bez kompromisowy względem siebie jak i publiczności, czego dowodem ma być kolekcja dokumentacji zdjęciowej różnego typu kontuzji: sińców, potłuczeń czy złamań. Przyznaje, że od początku był skazany na performance, ojciec leśnik, oraz górnik i skrajny buntownik, znany artysta malarz artbrut. Liceum plastyczne, które ukończył a gdzie zaczęły się jego pierwsze próby działań parateatralnych nosiło imię Tadeusza Kantora. Na studia wylądował w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W mekce sztuk żywych, mieście Kantora, Teatru Cricot 2, Beresia, Warpechowskiego, Tajbera. Akademię ukończył z dyplomem z wyróżnieniem broniąc go z performance, co było wydarzeniem bez precedensu w Polsce. Obecnie wraz z prof. Arturem Tajberem prowadzi pierwszą w Polsce Pracownię Sztuki Performance na macierzystej uczelni.
      
       Performance odbędzie się 30 września (czwartek) o godz. 18. Z powodu prac remontowych w Galerii EL, wydarzenie odbędzie się pod Bramą Targową przy ul. Stary Rynek. Przewidywany czas trwania czwartkowego  performance to 35-40 min. Wstęp wolny. Szczegółowych informacji udziela Zbyszek Opalewski - tel. 55 232-53-86
      
Joanna Mierzejewska, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama