UWAGA!

Buntują się poetycko

Elbląg, Buntują się poetycko

W piątek 27 maja w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się wręczenie nagród i uroczyste podsumowanie IV Konkursu Poetyckiego „Buntuję się, wiec jestem”, który, jak co roku, cieszył się dużą popularnością wśród młodzieży.

Komisja w składzie: Małgorzata Sowicka, Janina Dziwniel-Stępka, Aleksandra Maciejewska po przeczytaniu trzynastu zestawów wierszy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i jedenastu zestawów wierszy w kategorii gimnazja, postanowiła przyznać:
      
       W kategorii Szkoły ponadgimnazjalne:
       – 1. miejsce: Róża Zalewska, ZSE w Starogardzie Gdańskim
       – 2. miejsce: Aleksandra Zabiełło, II LO w Elblągu i Inez Szwedowska, III LO w Elblągu
       – Wyróżnienia: Aleksandra Krajnik, II LO w Elblągu za tekst „Strach” i Marta Rozmysłowicz, III LO w Elblągu za tekst „Czasem tylko wybuchnę poezją”.
      
       W kategorii Gimnazja:
       – 1. miejsce: Patrycja Jacak, Gimnazjum nr 4 w Elblągu
       – Wyróżnienia: Anna Natalia Balkiewicz, II LO w Elblągu za teksty „Centrala” i „Łóżko” oraz Karolina Glonkowska, Gimnazjum nr 4 w Elblągu.
      
       Jak co roku, nagrodzone teksy ukazały się w specjalnie wydanym tomiku „Buntuję się, więc jestem”. Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz karty upominkowe do sieci sklepów EMPIK.
       Piątkową uroczystość rozpoczęła krótka prezentacja artystyczna w wykonaniu uczestników Mini Studia Gier Dramatycznych – sekcji MDK, którzy recytowali nagrodzone wiersze przy akompaniamencie gitary, co wprowadziło słuchaczy w bardzo kameralny nastrój.
       Duże zainteresowanie konkursem powoduje, że już dziś ogłaszamy kolejną, piąta już edycję konkursu, którego adresatami są uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Regulamin oraz kartę zgłoszenia można znaleźć na naszej stronie internetowej www.mdk.elblag.pl.
      
Marta Makowska, MDK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama