UWAGA!

Ceramiony po raz dwudziesty pierwszy

 Elbląg, Ceramiony po raz dwudziesty pierwszy
fot. nadeslana

Współczesna ceramika występuje w wielu odsłonach. Może być miniaturowa lub o większych wymiarach. Często łączy użyteczność z dekoracyjnością, ale nie jest to konieczne. Nie boi się podejmować najróżniejszych tematów. A co najważniejsze - pozostawia „otwartą furtkę” dla innowacji i eksperymentów.

Dlatego też wszystkich miłośników ceramiki zachęcamy do udziału w konkursie „CERAMIONY”, organizowanym już po raz 21. przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Konkurs inspiruje i pobudza do kreatywnych działań, dając szansę wszystkim jego uczestnikom na zaprezentowanie swoich umiejętności, podzielenie się swoim doświadczeniem albo ciekawym pomysłem.

„CERAMIONY” na przestrzeni lat stały się ważnym wydarzeniem artystycznym, cieszącym się niesłabnącym zainteresowaniem pasjonatów i twórców ceramiki.

Wydarzenie to od lat jest prezentacją dorobku dzieci, młodzieży i dorosłych w dziedzinie ceramiki, w tym także osób niepełnosprawnych. W ubiegłorocznej edycji konkursu wzięło w nim udział ponad 50 placówek: szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski. Łącznie otrzymaliśmy blisko 160 prac.

- Uczestnikom naszego konkursu nie narzucamy tematyki, podobnie jak nie określamy, w jakiej technice ceramicznej należy wykonać prace - mówią organizatorzy. - Do tej pory otrzymywaliśmy dzieła abstrakcyjne, semi-realistyczne czy o tematyce bajkowej. Jesteśmy pewni, że i w tym roku wyobraźnia uczestników zaskoczy naszych jurorów.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Konkursowi będzie towarzyszyło uroczyste otwarcie wystawy wraz z wręczeniem nagród. Najciekawsze prace zaprezentujemy również na naszej stronie internetowej.

Opisane prace - tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania, telefon, e-mail, a jeśli praca jest zgłaszana przez instytucję także: imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana, nazwa i adres oraz telefon i e-mail instytucji należy doręczyć lub przesłać do 1 grudnia 2020 roku (decyduje data dostarczenia do siedziby Organizatora) na adres:

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Pl. K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg

z dopiskiem "CERAMIONY"

 

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa wraz z oświadczeniem autora dostępne są na stronie Światowida. Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z koordynatorką konkursu – Alicją Król pod nr tel. 55 611 20 59, e-mail: alicja.krol@swiatowid.elblag.pl.

CSE Światowid

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama