UWAGA!

Cesarska majówka w Kadynach

Elbląg, Cesarska majówka w Kadynach

Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko zaprasza w sobotę 10 maja do Kadyn na „Cesarską Majówkę”. Impreza jest zwieńczeniem realizacji projektu „Na królewskim szlaku - w stronę wsi tematycznych”.

W sobotę w Kadynach będzie można samodzielnie wybić cesarski dukat, obejrzeć pracę kowala, przejechać się cesarskim szlakiem oraz skosztować cesarskiej kuchni Koła Gospodyń Wiejskich.
     Majówka rozpocznie się mszą św. o godz. 10, a uroczyste rozpoczęcie zabawy zaplanowano na godz. 11.30 na hipodromie w Kadynach. O godz. 12 ruszy rajd rowerowy na trasie Kadyny - Lipnik oraz rozegrane zostaną towarzyskie mecze piłki nożnej. W programie przewidziano również występy zespołów lokalnych: Tolkmiczanki, Pogrodzianki, Sasanki z Suchacza oraz Kapeli Wesoła Ferajna z Tolkmicka. Dla dzieci będzie konkurs plastyczny oraz plac zabaw z dmuchanym zamkiem. Dodatkowo mieszkańcy Kadyn przygotowali występ kabaretu w ich wykonaniu. Majówka zakończy się zabawą taneczną.
     
     Wydarzenie w Kadynach organizowane jest ze środków projektu „Na królewskim szlaku - w stronę wsi tematycznych”, finansowanego przez Fundację Fundusz Współpracy przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dziwi mnie trochę, że forsa na plebejski ubaw z udziałem dmuchanego zamku jako głównej arakcji dla dzieci (mam nadzieje że dla tatusiów nie zabezpieczonao innych dmuchanych rozrywek) jest kierowane z funduszy unijnych. Rozumiem, że trzeba inwestować w te miejscowosci, ale nie tak, nie dmuchanym zamkiem, a dotego jeszcze pod szyldem Cesarza Rzszy Niemieckiej. Czy pomysłodawcy, organizatorzy i fkońcu ci co zaopiniowali projekt nie widzieli tego dysonansu: 1.jesli coś ma być cesarskie to jdenak wymaga czegos wyższego niż grill i piwo na łące 2.o ile słuszne jest czerpanie z lokalnej tradycji, o tyle ryzkowny jest wybór "miłosciwie nam panującego" Wilhelma II na patrona imprezy, bo nie ukrywajmy, choć jego imię się nie pojawiło zapewne w projekcie, to jednak o jakiego cesarza może chodzić ? Osobiście nie jestem siepaczem niemczyzny, ale jakoś średnio mi to pasuje, bo albo faktycznie nawiązuje się do tradycji Hohenzollernów i z tego możne w Kadynach naprawdę zrobić dobry biznes, albo coś tam półgebkim przemyca się w nazwie, co i tak w realizacji ma najwięcej wspólnego z wiejska zabawą w złym guście (bo są też i bardzo dobre wiejskie zabawy, tyle że na prawdziwej wsi, Kadyny z ich historią trudno wsią nazywać)
 • Do przedmówcy Inwestowanie w miejscowości z pewnością jest potrzebne, ale nie tylko istotne są inwestycje infrastrukturalne, gdyż przede wszystkim ważni są ludzie, mieszkańcy. Cesarska majówka ma na celu przede wszystkim aktywizację społeczną mieszkańców m. in. Kadyn. Mieszkańcy wspólnie wybrali jak motyw przewodni miejscowości cesarza i nic w tym nie ma dziwnego bo właśnie z nim kojarzy się rozkwit Kadyn. Cesarskie Kadyny, bo taka jest nowa nazwa miejscowości (nieoficjalna) chcą nawiązać to tradycji i rozpocząć nowy etap w historii miejscowości. Cesarz wcale nie ma być elementem jakoś specjalnie eksponowanym i przedstawiać szczegółowych informacji dotyczących pobytu Wilhelma II w Kadynach. Cesarz ma raczej na celu pokazać jak ważnym ośrodkiem kulturalnym były kiedyś Kadyny, jaka była ich historia, to że były znane w całej Europie z produkcji majoliki kadyńskiej. Program imprezy może faktycznie nie jest bardzo ambitny, ale spowodowały to przede wszystkim środki dostępne na organizację tej imprezy. Poza tym jest to pierwsza od wielu inicjatywa organizowana samodzielnie przez mieszkańców i bardziej od programu ważniejszy jest element ich aktywizacji i integracji. Najważniejszym efektem projektu jest fakt, iż w Kadynach powstaje organizacja pozarządowa która chce prowadzić działania na rzecz rozwoju miejscowości, stworzenia oferty kulturalnej, turystycznej, edukacyjnej. Tak więc więcej wyrozumiałości, doceńmy inicjatywę mieszkańców i dopingujmy ich do kolejnych działań
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ritchie81(2008-05-08)
 • No ok, ja to wszystko rozumiem i kibicuję, tylko chodzi mi o to by było jakoś, a nie tak jak wszędzie frytki i rombanka z głośników plus wata na patyku; cieszy że mieszkańcy zakceptowali przeszlość miejscowości, ale niech to nie bedzie pusty slogan (cesarska wioska) jak kremówka z Wadowic; ludzie powinni wiedzieć kim był Caiser i co Polacy mu zawdzięczją - a oprócz pośrednio przezeń sprowokowanej niepodległości, nie były to rzeczy zbyt miłe.
 • Podoba mi się, że ritchie81 zrozumiał sens całej tej zabawy. Tu nie chodzi o wielkie show czy widowisko na miarę Spotu. Liczy się fakt, iż mieszkańcy Kadyn samodzielnie podjęli takową inicjatywę (skoro nie mogą liczyć na wsparcie innych. .. ). Zamiast zastanawiać się ile dobrego, a ile złego zrobił wspomniany Wilhelm, powinniśmy wspierać w/w imprezę oraz z góry nie zakładać niepowodzenia mieszkańców Kadyn. Nie wiem skąd tyle tyle pesymizmu i niechęci u czytelników. Ci ludzie naprawdę włożyli w tę "wiejską potańcówkę" wiele chęci i starań, aby była na miarę WASZYCH oczekiwań. Nie zapomnijcie również, że taka zabawa jest organizowana po raz pierwszy. Ludzie uczą się na błędach. .. Więcej optymizmu i wyrozumiałości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  justa-87(2008-05-08)
 • więcej, więcej takich imprez i pomału z Elblaga będą wszyscy wyjeżdżac bawic się poza miastem, bo tu niestety posuuuucha na całego, władze nie mają pomysłów a i blokują innych. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Skiner(2008-05-08)
 • Jeszcze jedna wiejska impreza w styu piwo i diskopolo.
 • byłem tam i kabarety grałem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  TWÓJ STARY(2009-03-09)
 • Riczi, czy jak Ci tam- Kaiser, na miłość boską. ..
Reklama