UWAGA!

Choć na dworze wciąż zima...

„Światowid”, Urząd Miejski oraz Muzeum w Elblągu zapraszają do udziału w corocznie organizowanym konkursie na najładniejsze palmy i pisanki wielkanocne.

- Celem konkursu jest ochrona dziedzictwa kulturowego, tradycji i tożsamości narodowej, promocja rodzimego folkloru oraz edukacja etnograficzna w zakresie zwyczajów i obrzędów ludowych – informują organizatorzy. - Oczekujemy na zgłoszenia twórców ludowych i osób zrzeszonych w sekcjach i kołach plastycznych działających przy ośrodkach kultury, którzy wykonują palmy i pisanki zgodnie z tradycyjnymi technikami i rodzinnym przekazem.
     Palmy i pisanki oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych (od 14 do 18 lat oraz powyżej 18 lat). Palmy (na konkurs można nadesłać jedną) powinny zawierać kwitnące gałązki wierzbowe, kwiaty trzciny wodnej, barwinek, suszone zioła, kwiaty, krzewy, trawy oraz kolorowe kwiaty z bibuły i wstążki. Pisanki (maksymalnie trzy sztuki) – mogą to być zdobione naturalnymi barwnikami np. wywarem z łusek cebuli; jednobarwne tzw. kraszanki, zdobione techniką woskową; z wydrapywanym ostrym narzędziem wzorem tzw. kroszonki lub oklejane wycinankami lub rdzeniem sitowia i wełną.
     Na prace organizatorzy oczekują do 31 marca pod adresem: Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”, Plac Kazimierza Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg.
     Posiedzenie komisji konkursowej odbędzie się 3 kwietnia o godz. 12. Nagrodzone i wyróżnione prace będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej od 8 do 21 kwietnia.
     Uwagi organizatorów: preferować będziemy stare, tradycyjne techniki ludowe i użycie naturalnych materiałów; uwzględniając współczesne realia jury oceniać będzie także inne techniki plastyczne; organizatorzy dopuszczają możliwość udziału jednego uczestnika w obu kategoriach; nagrodzone i wyróżnione prace nie będą zwracane ich autorom.
     Mówi Edyta Machul z Centrum Kultury Światowid:
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • a moim zdaniem kraszanki zgłoszone do konkursu przed 31.03.2006 zaśmiardną podczas wystawy od. 08.04 do 21.04.2006. Inną rzeczą istotniejszą jest konieczność zapobiegania pandemii ptasiej grypy /wycofanie jaj/ o której organizatorzy zapominają i nie tylko o niej...
 • No tak srellu rzeczywiscie masz problem, po raz pierwszy raz w zyciu bedziesz musial powstrzymac sie od zżerania jaj na jarmarku co dotychczas bylo plaga wszystkich organizatorow takich imprez - sumujac - byul srell - nie bylo jajek. A moze..... jednak zeżryj - labedzie proponuje
 • wszystkim skrytym jajkozercom mowimy zdecydowane NIE
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łabędzie(2006-03-09)
 • a hologramowe tipsy na jajach zalane żelem pod wzgledem artystycznym się nie liczą? No to do skansenu panie snujace się między świętami
Reklama