UWAGA!

Closterkeller i Tomasz Steńczyk w Mjazzdze

2014-03-10
Aktualizowany 2014-03-13 11:41
 
Elbląg, Closterkeller i Tomasz Steńczyk w Mjazzdze
fot. nadesłana

Koniec tygodnia w klubie Mjazzga zapowiada się koncertowo. W piątek 14 marca przed elbląską publicznością po raz pierwszy w nowym składzie zaprezentuje się legenda gothic rocka Closterkeller. Zaraz potem w sobotę 15 marca na scenie zobaczyć i posłuchać będzie można świetnego elbląskiego wokalisty i kompozytora Tomka Steńczyka z zespołem.

Closterkeller występował już w Mjazzdze dwukrotnie za każdym razem gromadząc oddanych fanów i wielbicieli mrocznej odmiany rocka. Po przetasowaniach personalnych na początku roku zespół wyruszył w kolejną trasę koncertową, którą zapoczątkował występami przed Fields Of The Nephilim w Krakowie i Warszawie.
      
       CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. "klimatycznego" rocka na polskiej scenie w 2013 roku obchodzący 25-lecie nieprzerwanej działalności. Od lat niezmiennie plasuje się na wysokich pozycjach w rankingach polskich zespołów rockowych.
       Liderką zespołu jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych, także i poza granicami Polski. Teksty Anji - mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller, również w angielskich wersjach, które prezentowane są na zagranicznych koncertach grupy.
       W ciągu swojej kariery zespół zyskał miano formacji kultowej na polskiej scenie. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Jest ceniony zarówno przez starszych, jak i młodszych fanów pięknej muzyki, od gotyku przez rock do nawet popu. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do psychodelicznego, nieco "zakręconego" pop-rocka, a cała ta muzyczna budowla dumnie stoi na potężnym, gotyckim fundamencie.
       Koncert w Mjazzdze 14 marca godz. 20.15
       Bilety w cenie 30 przed i 40 w dniu koncertu.
      
       TOMASZ STEŃCZYK to jeden z najbardziej utytułowanych elbląskich wykonawców. Jego koncerty niezmiennie są wyprzedawane do ostatniego miejsca. Nic w tym dziwnego, bo charyzma w głosie, dobór tekstów i akompaniament zespołu złożonego ze świetnych muzyków dają razem mieszankę w postaci pięknych piosenek, które szczególnie usłyszane na żywo na długo zapadają w pamięć.Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 16 lat jako gitarzysta i wokalista lokalnego zespołu bluesowego, był także liderem powstałej pod koniec 2005 grupy „Mechaniczna Pomarańcza”. Jest laureatem najważniejszych festiwali piosenki w Polsce, m.in. w 2010 - I miejsca 37. Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy
       poezję” w Olsztynie, I miejsca i nagrody Prezydenta Krakowa na „Grechuta Festival Kraków 2010”, w 2011 - Grand Prix 15. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku, I nagrody 47. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a w roku 2011 roku otrzymał III nagrodę w 14. Konkursie „Pamiętajmy o Osieckiej”.
       Od 2011 roku współpracuje ze znakomitym autorem tekstów - Sławomirem Wolskim, znanym m.in. ze współpracy z Renatą Przemyk i Mariuszem Lubomskim. Owocem tej współpracy jest płyta CD pt. „Myślibitwa”, której premiera miała miejsce w lutym 2013 roku. Jest to płyta autorstwa dwóch dojrzałych, dopełniających się wzajemnie artystów - teksty Sławomira Wolskiego przenoszą nas w świat współczesnej refleksji o życiu, miłości, zagubieniu, spójna muzyka Steńczyka, oscylująca między rockową i bluesową stylistyką, znakomicie podkreśla słowa piosenek. Charakterystyczny i urzekający wokal, doskonałe brzmienie zespołu (z wyrazistym saksofonem barytonowym), przemyślane kompozycje i aranżacje - wszystko to czyni "Myślibitwę" jedną z najciekawszych produkcji muzycznych kręgu piosenki literackiej ostatnich lat. Na płycie "Myślibitwa" żadne słowo
       i żadna nuta nie są zbędne. Z pewnością zainteresuje ona wszystkich, którzy gustują w niebanalnych tekstach i dobrej muzyce.
       Koncert w Mjazzdze 15 marca o godz. 20.15
       Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży i 20 zł w dniu koncertu.
       Ilość miejsc ograniczona.
      
       Koncerty organizowane są przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest we współpracy z klubem Mjazzga oraz Departamentem Kultury UM w Elblągu.
       Więcej na www.mjazzga.pl
       Następny koncert 29 marca - Bielizna.
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama