UWAGA!

Cztery pory niepokoju

 Elbląg, Cztery pory niepokoju
fot. nadesłana

Tym razem w muszli koncertowej w Bażantarni zagości młode pokolenie elbląskich aktorów. W ich wykonaniu usłyszymy ponadczasowe piosenki jednego z najważniejszych polskich bardów współczesnej piosenki poetyckiej – piosenki Jacka Kaczmarskiego.

Spektakl ten na elbląskiej scenie reżyserował Robert Talarczyk, a aranżacje muzyczne przygotował Hadrian Filip Tabęcki. Niedzielny koncert, to lekcja historii, opowieść o prawdzie, wolności i marzeniach. Spektakl odniósł sukces na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym “Baszta” w Kaliningradzie a Robert Talarczyk został wyróżniony nagrodą za najlepszą reżyserię. Utwory Jacka Kaczmarskiego, również te mniej znane, usłyszymy w interpretacji Magdaleny Fenning - absolwentki Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, dla której spektakl ten był debiutem w elbląskim Teatrze. Wystąpi też Sławomir Banaś - absolwent Państwowego Studium Wokalno - Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Debiutował w spektaklu “Mayday 2” w reż. Stefana Szaciłowskiego. Kolejnym wykonawcą jest Mikołaj Ostrowski z elbląskim teatrem jest związany od 2016 r., jest absolwentem Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Marcin Tomasik jest najdłużej związany z elbląska sceną, bo od 2001 r.. Jest absolwentem Policealnego Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

Początek koncertu godz. 17.00

Przypominamy też o obowiązującym limicie widzów (150 osób), obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk, dystans 2 metrów, ograniczenie przestrzeni widowni, odrębne wejście i wyjście.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym XXIII Letnego Salonu Muzycznego

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama