UWAGA!

„Cztery pory roku" na flet i orkiestrę

Elbląg, Łukasz Długosz
Łukasz Długosz (fot. Uwe Guenther)

W piątek 25 kwietnia o godz. 18 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej wraz ze światowej sławy solistą Łukaszem Długoszem - flecistą.

Łukasz Długosz wykona wraz z towarzyszeniem orkiestry „Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego. Będzie to niezwykłe wydarzenie, gdyż utwór ten w oryginale jest skomponowany na skrzypce solo z akompaniamentem orkiestry, a tu zostanie wykonany na flet solo z towarzyszeniem orkiestry.
     Ponadto w programie koncertu znajdą się: Jan Sebastian Bach - Aria z Suity D-dur, Edward Grieg - Suita Z czasów Holberga op. 40. Koncert poprowadzi Krzysztof Dąbrowski. Bilety będą do nabycia od 18 kwietnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu w cenie: 10 zł - ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści - po okazaniu legitymacji), 15 zł – normalny.
     
     Łukasz Długosz - uznany przez krytyków za jednego z najwybitniejszych flecistów swojej generacji. Ukończył Hochschule für Musik und Theater w Monachium (Niemcy) w klasie światowej sławy flecisty prof. Andrasa Adorjana.
     Obecnie student klasy mistrzowskiej Conservatoire national supérieur de musique et de danse w Paryżu w klasie prof. Pierre-Yves Artaud.
     Laureat wszystkich ogólnopolskich konkursów fletowych m.in. Warszawa, Olsztyn, Sieradz, Szczecinek, Poznań, Wrocław, Kielce oraz 15 prestiżowych konkursów międzynarodowych: m.in. Monachium (Niemcy) w 2006, „Carl Nielsen” Odense (Dania) w 2006, „Leonardo De Lorenzo” Viggiano (Włochy) w 2005 - największe sukcesy w historii polskiego fletu.
     Koncertuje, jako solista i kameralista w kraju i za granicą m.in. USA, Japonia, Niemcy, UK, Austria, Rumunia, Irlandia, Włochy, Hiszpania, Portugalia. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami europejskimi.
     Grał pod batutą takich gwiazd, jak: Zubin Mehta, James Levin, Mariss Jansons, Helmuth Rilling.
     Artysta dokonał wielu nagrań archiwalnych, radiowych i telewizyjnych oraz CD w kraju i za granicą, które zostały bardzo wysoko ocenione przez krytykę polską i europejską. Doskonalił swoje umiejętności na wielu mistrzowskich kursach fletowych m.in. u Jamesa Galwaya, Petera-Lukasa Grafa, Aurela Nicoleta. Juror międzynarodowych konkursów fletowych. Prowadzi kursy mistrzowskie w Polsce, Włoszech i Rumunii.
     Za wybitne osiągnięcia otrzymał szereg prestiżowych nagród: Zeit-Preis 2005 (Monachium), Deutsche Stiftung Musikleben (Niemcy), Rosenberg-Stiftung (Niemcy), Otto Chelius-Stiftung (Niemcy), Ministra Kultury, Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich.
     Narodowy Bank Polski sfinansował film telewizyjny o artyście, pokazywany na antenie TVP1 i TV Polonia.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama