UWAGA!

„Cztery Pory Roku” tym razem na flet

2008-04-23
Aktualizowany 2008-04-25 13:00
Elbląg, Koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w Bibliotece Elbląskiej.
Koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w Bibliotece Elbląskiej.

W piątek 25 kwietnia o godz. 18 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych odbędzie się niezwykły koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej wraz ze światowej sławy solistą Łukaszem Długoszem, który wykona z elbląską orkiestrą „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego w wersji na flet i orkiestrę smyczkową.

W programie koncertu także Aria z Suity D-dur Jana Sebastiana Bacha i Suita „Z czasów Holberga” op. 40 Edwarda Griega. Koncert poprowadzi Krzysztof Dąbrowski
     Bilety są już do nabycia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w cenie: 10 zł - ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści - po okazaniu legitymacji); 15 zł - normalny.
     
     Na koncert zaprasza dr Paweł Kukliński, kierownik artystyczny i koncertmistrz Elbląskiej Orkiestry Kameralnej:
     - 25 kwietnia będziemy występować ze światowej sławy flecistą Łukaszem Długoszem, który jest rozchwytywany przez orkiestry w całej Polsce. To człowiek, który wgrał wszystkie chyba liczące się konkursy fletowe. Dla nas dużym zaszczytem jest wystąpić z nim w tak trudnym utworze
     „Cztery pory roku” zwykle grywa się ze skrzypcami. Łukasz Długosz jako jeden z niewielu na świecie flecistów wykonuje ten utwór w wersji na flet i orkiestrę smyczkową. Myślę, że będzie to bardzo ciekawe doświadczenie dla melomanów - usłyszeć i zobaczyć dość popularny utwór, ale w zupełnie innym zestawieniu. Jest to rzeczywiście bardzo oryginalny projekt.
     Oprócz Vivaldiego wykonamy też dwa utwory z klasyki repertuaru orkiestry kameralnej - Arię z Suity D-dur Jana Sebastiana Bacha i Suitę „Z czasów Holberga” op. 40 Edwarda Griega. Zapowiada się piękny koncert, serdecznie zapraszam.
     
     Z Pawłem Kuklińskim rozmawiała też Marta Hajkowicz:
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama