UWAGA!

Czy królewna pozna smak szczęścia?

Elbląg, "Trzewiki szczęścia" to bajka dla małych i dużych
"Trzewiki szczęścia" to bajka dla małych i dużych

W niedzielę 13 kwietnia o godz. 17 na Scenie na Piętrze w Światowidzie grupa teatralna Ego z Gronowa Elbląskiego zaprezentuje bajkę dla najmłodszych pt. „Trzewiki szczęścia”. To opowieść o królewnie, która nie wiedziała, co to jest szczęście.

- Bilety są za przysłowiowe grosze, a zabawa dla najmłodszych będzie wyśmienita - zapowiada Edyta Machul, która zaprosiła teatr z Gronowa Elbląskiego do Światowida. – Jest to doskonała propozycja teatralna i dla dzieci i dla ich rodziców, a także okazja na spędzenie niebanalnego popołudnia.
     - Zapraszam serdecznie wszystkich, bez względu na wiek, na chwile dobrej zabawy. Bajki są nie tylko dla dzieci... - dodaje Grażyna Antoń opiekunka grupy Ego.
     Scenariusz bajki „Trzewiki szczęścia” powstał na podstawie utworu Benedykta Hertza pod tym samym tytułem. Jest to prosta, ale i zabawna opowieść z morałem o królewnie, która nie wiedziała, co to jest szczęście.
     

 


     - Banalne, aczkolwiek genialne, rozwiązanie problemu znajduje szewczyk Felek – mówi Grażyna Antoń. - Przesłanie bajki to wskazówka dla każdego z nas: cenić i cieszyć się tym, co posiadamy, zanim to utracimy.
     Bajka pełna jest muzyki, piosenek, humoru, ciekawych postaci i barwnych strojów. Na scenie zagrają: Zuzia Cieślińska, Michalina Haluszka, Michał Jaczyński, Sandra Kulesza, Paweł Łobanowski, Agata Marcinkowska, Ola Piepiórka, Michalina Piskorz, Justyna Wiśniewska.
     Czas trwania bajki to zaledwie 35 minut. Chwilę później, o godzinie 18, na tej samej scenie repertuar już niedziecięcy - grupa Deus ex Machina zaprasza na przedstawienie „Sorry Kane". Spektakl o tęsknotach i braku miłości, ale i o poszukiwaniu nadziei, trwa zaledwie 30 minut.
     Bilety na każdy spektakl w cenie 2 zł są do nabycia w kasie kina Światowid.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama