UWAGA!

Czytelnia w chmurze

 Elbląg, Czytelnia w chmurze

Z roku na rok coraz więcej osób korzysta z książek w wersji elektronicznej. To bardzo wygodna, szybka i praktyczna forma dostępu do literatury z różnych dziedzin, w dodatku bez konieczności wychodzenia z domu. Przypominamy, że od ubiegłego roku Biblioteka Elbląska umożliwia dostęp do książek w wersji elektronicznej dzięki wirtualnej czytelni IBUK Libra. Zapraszamy do korzystania!

Czytelnicy biblioteki mogą korzystać z 811 tytułów zgromadzonych w czytelni internetowej www.libra.ibuk.pl. Oczywiście, zupełnie za darmo. Jak to zrobić? Wystarczy przyjść do Biblioteki Elbląskiej (dowolnego działu w budynku głównym lub filii bibliotecznych) i pobrać indywidualny kod PIN, umożliwiający zarejestrowanie się na stronie serwisu. Potem korzystanie z wirtualnej czytelni jest już bardzo proste – wystarczy komputer lub inne urządzenie mobilne z dostępem do Internetu. Uwaga: kod PIN generowany jest na okres jednego roku, kody pobrane w ubiegłym roku nie działają i trzeba przyjść do biblioteki po nowe!
       Czytelnia zapewnia dostęp do elektronicznych wersji książek z różnych dziedzin wiedzy, takich jak: prawo, ekonomia, medycyna, nauki humanistyczne, nauki matematyczno-przyrodnicze i innych. Wśród książek znajduje się wiele podręczników akademickich. Od tego roku nowością są również książki beletrystyczne. Chcielibyśmy, aby z roku na rok czytelnicy naszej biblioteki mieli możliwość korzystania z coraz większej ilości książek w wersji elektronicznej.
       Jakie możliwości daje taka wirtualna czytelnia?
       - dotarcie do zgromadzonych w czytelni książek bez wychodzenia z domu;
       - tworzenie własnej „półki” z książkami;
       - zaznaczanie czytanego tekstu;
       - tworzenie notatek;
       - cytowanie fragmentów na FB, Gmail-u czy Twitterze.
       Więcej informacji wraz z instrukcjami korzystania z usługi na stronie www.bibliotekaelbaska.pl. Zapraszamy do odbierania kodów PIN i czytania książek w wirtualnej czytelni!
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama