UWAGA!

Do trzech razy… Vivaldi

 Elbląg, graf. EOK
graf. EOK

Skonfrontować Antonio Vivaldiego z muzyką disco to zadanie niełatwe, ale dla Elbląskiej Orkiestry Kameralnej nie ma rzeczy niemożliwych. Kameraliści dowiedli tego już w styczniu, koncertem „Vivaldisco”, a w ostatnim czasie przenieśli ten występ do sieci. I to nie raz, a kilka razy.

W ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Kultura w sieci” EOK udostępniła online koncert z 12 stycznia tego roku. Muzycy zagrali podczas niego podwójną wersję „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego – oryginalną - i w opracowaniu Maxa Richtera. Oryginału nie trzeba nikomu przedstawiać, wersja Richtera to równie spektakularna treść, zamknięta w innej formie – wzbogaconej o elementy muzyki elektronicznej i minimal music.

Na tym nie koniec – muzycy, z myślą o internautach, nagrali również „Koncert na dwoje skrzypiec a-moll” Vivaldiego i ten występ również znalazł swój finał w sieci. Wszystkie nagrania są dostępne na profilu Orkiestry w serwisie YouTube: Cztery Pory Roku (fragmenty), Recomposed by Max Richter, koncert na dwoje skrzypiec a-moll

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym elbląskich kameralistów

Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • słuchałem fragmentu 4 pory roku z linka od 13:18,brakuje mi tam czegos w 13:22 jest jakieś takie niepodołanie, może ze zmęczenia. skrzypce skrzypią, zgrzytają tak jakby nienaoliwione ? 14:22 wyslizgane, nienaostrzone, za malo piszczom za duzo brzenczom, za mało ostro jak dla mnie, pani i tak kawal roboty odwaliła, to tak tylko mowie bo sie nie znam kompletnie ale dzien bez trolowania dzien stracony :D
  • Przyznam, że nie jest to dobre wykonanie. Tak znane utwory trzeba wykonać doskonale a w tym jest kilka b. słabych momentów.
  • Solistka Paula jest tu jedyna, która wie co robi.
  • A co ja robie Tuuu Uuuuu? Co ty tutaj robisz Ooooo Oooo ? Po co tu sie glowic. I tak sie nie rymuje.
Reklama