UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dwie książki nagrodzone w Konkursie Literackim

Elbląg, Dwie książki nagrodzone w Konkursie Literackim
fot. nadesłana

Rozstrzygnięcie XII edycji Konkursu Literackiego Fundacji Elbląg już za nami. W tym roku tytuł Elbląskiej Książki Roku 2013 otrzymały dwie propozycje, natomiast w kategorii Elbląski Rękopis Roku 2013 nie wyłoniono zwycięzcy. Uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się wczoraj (23 września) w sali audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. Św. Ducha 3–7.

W tegorocznej edycji Kapituła Konkursu pod przewodnictwem dra Ryszarda Tomczyka postanowiła przyznać dwie nagrody w kategorii Elbląska Książka Roku 2013, natomiast w kategorii Elbląski Rękopis Roku 2013 wyróżnić jeden utwór. Laureatami pierwszej kategorii został Wiktor Mazurkiewicz za tomik „ad libitum”, zaś nagrodę specjalną otrzymała Ewa Karolak za książkę „Tajemnice Krasnego Lasu”. Nagrodą dla autorów w tej kategorii jest nagroda finansowa w wysokości 2000 zł z przeznaczeniem na rozwój twórczości literackiej.
       W kategorii Elbląski Rękopis Roku 2013 Kapituła Konkursu nie przyznała nagrody głównej żadnej ze zgłoszonych do konkursu rękopisów. Wyróżniła natomiast dramat pt. „Dylematy” Mirosława Dymczaka.
       Podczas wczorajszego spotkania fragment swojej książki pt. „Potomkowie pierwszej czarownicy” zaprezentowała Zuzanna Gajewska, ubiegłoroczna laureatka Elbląskiego Rękopisu Roku 2012. Zgromadzeni otrzymali także tomik laureatki i drugiego nagrodzonego z ubiegłego roku, Mirosława Dymczaka pt. „Hospicjum – sztuka w dwóch aktach”.
       Rozstrzygnięcie Konkursu zrealizowano we współpracy z Biblioteką Elbląską.
      
Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • dwie książki roku? dwa pierwsze miejsc były przewidziane a już jedno miejsce w rękopisie nie? hmmm. .. .coś tu nie tak
  • byłam na sali i czyłam zniesmaczenie, jak przewodniczący krytykował zgłoszone publikacje, po czym namiętnie wymieniał uściski dłoni z zaprzyjaźnionym Panem, który rzekomo był naj. .. .. chyba znamiona protekcji wkradły się w rękopisy, niestety.
Reklama