UWAGA!

Dwie książki nagrodzone w Konkursie Literackim

Elbląg, Dwie książki nagrodzone w Konkursie Literackim
fot. nadesłana

Rozstrzygnięcie XII edycji Konkursu Literackiego Fundacji Elbląg już za nami. W tym roku tytuł Elbląskiej Książki Roku 2013 otrzymały dwie propozycje, natomiast w kategorii Elbląski Rękopis Roku 2013 nie wyłoniono zwycięzcy. Uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się wczoraj (23 września) w sali audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej przy ul. Św. Ducha 3–7.

W tegorocznej edycji Kapituła Konkursu pod przewodnictwem dra Ryszarda Tomczyka postanowiła przyznać dwie nagrody w kategorii Elbląska Książka Roku 2013, natomiast w kategorii Elbląski Rękopis Roku 2013 wyróżnić jeden utwór. Laureatami pierwszej kategorii został Wiktor Mazurkiewicz za tomik „ad libitum”, zaś nagrodę specjalną otrzymała Ewa Karolak za książkę „Tajemnice Krasnego Lasu”. Nagrodą dla autorów w tej kategorii jest nagroda finansowa w wysokości 2000 zł z przeznaczeniem na rozwój twórczości literackiej.
       W kategorii Elbląski Rękopis Roku 2013 Kapituła Konkursu nie przyznała nagrody głównej żadnej ze zgłoszonych do konkursu rękopisów. Wyróżniła natomiast dramat pt. „Dylematy” Mirosława Dymczaka.
       Podczas wczorajszego spotkania fragment swojej książki pt. „Potomkowie pierwszej czarownicy” zaprezentowała Zuzanna Gajewska, ubiegłoroczna laureatka Elbląskiego Rękopisu Roku 2012. Zgromadzeni otrzymali także tomik laureatki i drugiego nagrodzonego z ubiegłego roku, Mirosława Dymczaka pt. „Hospicjum – sztuka w dwóch aktach”.
       Rozstrzygnięcie Konkursu zrealizowano we współpracy z Biblioteką Elbląską.
      
Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • dwie książki roku? dwa pierwsze miejsc były przewidziane a już jedno miejsce w rękopisie nie? hmmm. .. .coś tu nie tak
  • byłam na sali i czyłam zniesmaczenie, jak przewodniczący krytykował zgłoszone publikacje, po czym namiętnie wymieniał uściski dłoni z zaprzyjaźnionym Panem, który rzekomo był naj. .. .. chyba znamiona protekcji wkradły się w rękopisy, niestety.
Reklama