UWAGA!

Dwie na OKR

Hanna Gieda i Katarzyna Bildziuk zakwalifikowały się do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Eliminacje rejonowe OKR-u odbyły się wczoraj w „Światowidzie”.

To już 53. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który jest imprezą otwartą, skierowaną do osób uczniów szkół ponadgimnazjalnych i starszych. W konkursie młodzi wykonawcy rywalizują w czterech kategoriach: recytacji, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa.
     Elbląskie eliminacje przeprowadzono w trzech pierwszych kategoriach, do kategorii wywiedzione ze słowa nikt się nie zgłosił. Kryzys przeżywa chyba jednak cały OKR, bo w sumie do elbląskich eliminacji zgłosiło się tylko siedmioro wykonawców.
     Konkursowe jury w składzie: Cezary Ilczyna i Marcin Kiszluk - aktorzy z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Natalia Klonowska – sekretarz, nie zakwalifikowało do dalszego etapu żadnej osoby, która wzięła udział w turnieju recytatorskim. Motywowano to niskim poziomem konkursowym. - Osoby biorące udział w turnieju recytatorskim nie miały cienia przyjemności z występu. Tymczasem recytowanie musi przekazywać jakieś treści słuchaczom - mówił Marcin Kiszluk, członek jury.
     W kategorii poezji śpiewanej w etapie wojewódzkim weźmie udział Hanna Gieda (zdjęcie wyżej), która zaśpiewała ,,Do Ciebie, mamo” Mirosława Łepkowskiego oraz ,,Ukradła cyganka kurę” Agnieszki Osieckiej.
     Katarzyna Bildziuk (zdjęcie niżej) weźmie natomiast udział w etapie wojewódzkim w kategorii teatrów jednego aktora. W „Światowidzie” zaprezentowała publiczności i inscenizację wiersza Tadeusza Boy-Żeleńskiego ,,Uwiedziona”.
     Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej.
     

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama