UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dwie na OKR

Hanna Gieda i Katarzyna Bildziuk zakwalifikowały się do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Eliminacje rejonowe OKR-u odbyły się wczoraj w „Światowidzie”.

To już 53. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który jest imprezą otwartą, skierowaną do osób uczniów szkół ponadgimnazjalnych i starszych. W konkursie młodzi wykonawcy rywalizują w czterech kategoriach: recytacji, poezji śpiewanej, teatrów jednego aktora oraz wywiedzione ze słowa.
     Elbląskie eliminacje przeprowadzono w trzech pierwszych kategoriach, do kategorii wywiedzione ze słowa nikt się nie zgłosił. Kryzys przeżywa chyba jednak cały OKR, bo w sumie do elbląskich eliminacji zgłosiło się tylko siedmioro wykonawców.
     Konkursowe jury w składzie: Cezary Ilczyna i Marcin Kiszluk - aktorzy z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz Natalia Klonowska – sekretarz, nie zakwalifikowało do dalszego etapu żadnej osoby, która wzięła udział w turnieju recytatorskim. Motywowano to niskim poziomem konkursowym. - Osoby biorące udział w turnieju recytatorskim nie miały cienia przyjemności z występu. Tymczasem recytowanie musi przekazywać jakieś treści słuchaczom - mówił Marcin Kiszluk, członek jury.
     W kategorii poezji śpiewanej w etapie wojewódzkim weźmie udział Hanna Gieda (zdjęcie wyżej), która zaśpiewała ,,Do Ciebie, mamo” Mirosława Łepkowskiego oraz ,,Ukradła cyganka kurę” Agnieszki Osieckiej.
     Katarzyna Bildziuk (zdjęcie niżej) weźmie natomiast udział w etapie wojewódzkim w kategorii teatrów jednego aktora. W „Światowidzie” zaprezentowała publiczności i inscenizację wiersza Tadeusza Boy-Żeleńskiego ,,Uwiedziona”.
     Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej.
     

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama