UWAGA!

Dziecięce malarstwo i witraż

2008-07-30
Aktualizowany 2008-08-07 20:50
Elbląg, Jedna z prac
Jedna z prac

W piątek 8 sierpnia o godz. 17 w Galerii Nobilis odbędzie się wernisaż wystawy prac wykonanych przez dzieci uczęszczające na zajęcia do sekcji plastycznych działających przy Światowidzie.

Prace wykonane zostały przez dzieci w wieku od 7 do 13 lat na przełomie 2007 i 2008 roku. Na wernisażu eksponowane będzie malarstwo sztalugowe wykonane farbami akrylowymi oraz witraż utworzony z folii witrażowych oraz taśm ołowianych. Materiały na zajęcia ufundowane są przez firmę Pujan.
     Przy Światowidzie działają dwie sekcje plastyczne dla dzieci.
     - Pierwsza obejmuje zajęcia plastyczne - ogólnorozwojowe, które mają na celu poruszenie problemu formy i wyobraźni – wyjaśnia instruktor plastyki Aleksandra Matulewicz. - Na zajęciach tych dzieci zapoznają się z takimi dyscyplinami sztuki, jak malarstwo sztalugowe, malarstwo na szkle, rzeźba, ceramika oraz inne prace manualne.
     - Druga sekcja – kontynuuje instruktorka - obejmuje zajęcia z witrażu, które mają na celu przybliżenie techniki witrażu wykonywanego za pomocą folii witrażowych oraz taśm ołowianych.
     Wystawa stanowi podsumowanie umiejętności nabytych podczas uczęszczania na zajęcia plastyczne do Światowida. Swoje prace zaprezentują: Kinga Leigner, Kinga Wojtczak, Katarzyna Kozieł, Aleksandra Wojtkowska, Alicja Jurewicz, Magdalena Podobińska, Michalina Kordecka, Anna Budyś, Kinga Ślęzak, Dominika Branicka, Maria Wojciechowska, Karolina Rogowska, Kaja Piejdak, Stefania Miłosz, Daria Miłosz, Dominika Szymańska, Dominika Dębowska, Iga Patynowska, Ada Kowulska, Paulina Kisiel, Dominika Rojek, Weronika Podhorodecka.
     
     Na wernisaż zaprasza Monika Stando z CKiWM Światowid:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama