UWAGA!

Dziecięce Oskarki z niespodzianką

Elbląg, Dziecięce Oskarki z niespodzianką

W czerwcu kino Światowid zaprasza najmłodszych widzów na XII Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży „Dziecięce Oskary”. Do konkursu, obok współczesnych filmów zagranicznych, staną polskie animacje, m.in. „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”.

Dziecięce jury, składające się z członków Małej Akademii Filmowej prowadzonej przy kinie Światowid, wybierze spośród filmów polskich, ale także najnowszych produkcji zagranicznych, te najciekawsze. Nominowane obrazy rywalizować będą o nagrody w pięciu kategoriach: najlepszy film, najlepsza scenografia i kostiumy, najładniejsza muzyka, ulubiony bohater i bohaterka.
     W ciągu pięciodniowego przeglądu filmów będzie można zobaczyć najnowsze propozycje filmowe dla dzieci i młodzieży: 4 czerwca o godz.17 „Horton słyszy Ktosia”, 5 czerwca o godz.17 „Wyspa dinozaura”, 6 czerwca o godz.17 „Kroniki Spiderwick”,7 czerwca o godz.16 „Mój przyjaciel lis”, 8 czerwca o godz.16 „Zaczarowana”.
     - W tym roku, oprócz tradycyjnego konkursu filmowego, zapanuje „Monarchia Dziecięca w Królestwie Polskiej Animacji” – zapowiada Monika Stando ze Światowida. - Jest to projekt w ramach, którego uczestnicy festiwalu wezmą udział w pokazie 5 filmów animowanych produkcji polskiej, które również staną do konkursu, obok współczesnych filmów. Zgromadzona publiczność będzie mogła obejrzeć następujące animacje: „Proszę słonia”, „Przygody błękitnego rycerzyka”, „Porwanie w Tutiurlistanie”, „Tajemnica szyfru Marabuta”, „Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie”.
     - Przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych widzów przedpremierową niespodziankę - mówi Natalia Klonowska z kina Światowid. - Czeka ich także wiele wspólnych zabaw m.in. karaoke, konkurs plastyczny czy warsztaty animacji. Ponadto podczas Gali Festiwalu, która zaplanowana jest na 8 czerwca o godz. 16, nasi najmłodsi goście obejrzą występ „Lokomotywy Tuwima” - twórców ulubionej dziecięcej piosenki „Okulary”.
     W tym roku Festiwal Dziecięcych Filmów dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się w dniach od 4 do 8 czerwca. Projekt „Monarchia Dziecięca w Królestwie Polskiej Animacji” jest jednym z laureatów konkursu z okazji 60-lecia Polskiej Animacji, który zorganizowało Polskie Wydawnictwo Audiowizualne.
     Ceny biletów: na pojedynczy film - 10 zł, karnet na 5 filmów - 30 zł. Przy zakupie dwóch karnetów trzeci gratis. Można je kupić w kasie kina Światowid.
     Więcej informacji można na stronie: www.swiatowid.elblag.pl w zakładce „oskarki”.
     Patronat nad filmowym świętem objął portEl.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama