UWAGA!

Edukacja muzyczna w świątecznym nastroju – EOK w Braniewie i Pasłęku

 
Elbląg, Edukacja muzyczna w świątecznym nastroju – EOK w Braniewie i Pasłęku
fot. nadesłana

Koncertami edukacyjnymi w Pasłęku i Braniewie Elbląska Orkiestra Kameralna zakończyła III edycję projektu „Muzyka dla ucha malucha”. 7 grudnia zaprzyjaźniona z Orkiestrą Aurelia Luśnia i jej zespół pojawili się w Braniewskim Centrum Kultury, dzięki czemu piątkowe przedpołudnie upłynęło tam pod znakiem piosenek z najpopularniejszych produkcji Disneya.

Kilkuset małych braniewian poczuło, że „ma tę moc” i z Aurelią oraz solistami: Rafałem Grząką, Pawłem Stankiewiczem i Piotrem Banaszkiem przeniosło się w bajkowy świat. Dzięki dźwiękom płynącym ze sceny uczestnicy koncertu mogli odwiedzić podwodny świat Arielki, a także przekonać się, że ludzi ograniczają tylko narzucone sobie bariery. Młodzi melomani czuli się podczas koncertu w swoim żywiole, a uczniów szczególnie aktywnych nie ominęły upominki.
       Z kolei 11. grudnia, w Pasłęku, kameraliści, wraz z Hadrianem Filipem Tabęckim, zaprosili małych melomanów do podróży w świat bajkowych bohaterów. Przypomnieliśmy sobie postaci, które rozbudzają dziecięcą wyobraźnię od dekad, takie jak Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Koziołek Matołek czy Pocahontas. Jak przyznali muzycy, koncert stanowił dla nich sentymentalny powrót do dzieciństwa i w pewnym stopniu zazdroszczą dzieciom ich naturalności i spontaniczności. Repertuar przypadł do gustu młodym pasłęczanom, którzy wspomagali artystów śpiewem i tańcem. Nie zabrakło zabaw i konkursów świątecznych, a najaktywniejsi uczniowie mogli liczyć na nagrody. Kolejna edycja „Muzyki dla ucha malucha” odbędzie się w przyszłym roku.
       Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama