UWAGA!

Elbląg Rocks Europa

 
Elbląg, Shadow Archetype,
Shadow Archetype, fot. nadesłana

Specjalnie dla wszystkich fanów Elbląg Rocks Europa pierwszy z cyklu wywiadów poświęconych zespołom, które wystąpią podczas festiwalu. Jako pierwszych na celownik wzięliśmy Shadow Archetype, o którym opowiedziała nam wokalistka Agnieszka Baranowska.

Shadow Archetype to intrygująca nazwa  Waszego zespołu, jak sami piszecie wywodzi się ona z psychologii.  Skąd wziął się pomysł na taką nazwę?
       Jeśli chodzi o nazwę, to szukaliśmy czegoś co nie będzie się kojarzyło ze stricte gotyckimi klimatami, nie do końca o to nam chodzi, a z drugiej strony szukaliśmy czegoś, co łączyłoby się z tekstami naszych kawałków i jednak odzwierciedlało to, co staramy się przekazać. Szukaliśmy naprawdę długo, bo wbrew pozorom nazwa jest ważna. Wydaje nam się, że Archetyp Cienia po prostu pasuje i do naszych tekstów i muzyki, a przy okazji ma drugie dno.
      
       Wasza muzyka jest dość mocno oparta o styl gotyku który nie jest zbyt popularny w naszym kraju. Czy możecie powiedzieć coś więcej na ten temat? Dlaczego właśnie ta muzyka?
       Gatunek muzyki jaki gramy wziął się właśnie stąd, że jest w Polsce niewielu wykonawców chwytających się właśnie tego nurtu, a jeśli już, to w większości jest to smętna muzyka. A kobiecy wokal i w naszym wypadku skrzypce nie muszą oznaczać mroku, smutku i nie wiadomo jeszcze czego. Wszystko zaczęło się od Dominika Shargaroth'a Szumnego, który postanowił powołać do życia taki projekt. Nie da się ukryć, że zainteresowanie takimi zespołami jak Epica ma duży wpływ na to co robimy. Mimo wszystko chcemy stworzyć coś własnego. Każdy z nas jest inny, a nasza muzyka to tak naprawdę nie żaden gotyk, a wypadkowa death/gothic metalu, metalcore'u i wielu innych gatunków.
      
       Czy możecie opisać jakąś ciekawą przygodę z życia Waszego zespołu?
       Jeśli chodzi o przygody, to generalnie jesteśmy niesamowicie zorganizowanymi i zrównoważonymi psychicznie ludźmi. Kiedyś robiliśmy sesje zdjęciową w starym opuszczonym budynku w Sopocie, była późna jesień, zimno jak cholera, deszcz ze śniegiem, leje. Na zdjęciach oczywiście jesteśmy bez kurtek, na dodatek wykorzystaliśmy podpałkę do grilla żeby wzniecić ogień, którego potem nie mogliśmy zgasić. Nie jest to szczyt ekstrawagancji, ale mimo, że zdjęcia wyszły średnio bawiliśmy się świetnie. Takie akcje bardzo integrują.
      
       Skąd pomysł na wystąpienie Shadow Archetype na festiwalu Elbląg Rocks Europa?
       Dlaczego zgłosiliśmy się na ERE? Blisko, fajnie, możliwość zagrania przed trochę inną publicznością niż trójmiejska. Czego chcieć więcej. A na marginesie, mamy w zespole dwie osoby związane z Elblągiem - stąd wiemy o festiwalu.
      
       Patronem medialnym festiwalu Elbląg Rocks Europa jest elbląska gazeta internetowa portEl.
      
       Więcej informacji o festiwalu na stronie www.ere.elblageuropa.pl
      
Biuro prasowe Elbląg Rocks Europa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama