UWAGA!

Elbląska płyta Buszmana

Elbląg, Elbląska płyta Buszmana

Już za kilka dni w sklepach muzycznych pojawi się nagrana w czasie XI Elbląskich Nocy Teatru i Poezji płyta z piosenkami Krzysztofa Cezarego Buszmana. Album nosi tytuł „Moje piosenki”.

Koncert „Najwcześniej później” z okazji 40. urodzin poety i autora piosenek powstał specjalnie na potrzeby elbląskiego festiwalu, a wyreżyserował go Laco Adamik. Podczas zeszłorocznych Elbląskich Nocy Teatru i Poezji na elbląskiej scenie wystąpili: Danuta Błażejczyk, Halina Frąckowiak, Joanna Lewandowska, Grażyna Łobaszewska, Alicja Majewska, Dorota Osińska, Anna Samusionek, Margita Ślizowska, Damian Aleksander, Jarosław Chojnacki, Mirosław Czyżykiewicz, Wojciech Gęsicki, Krzysztof Kolberger, Piotr Machalica, Paweł Podgórski i Marcin Styczeń. Artyści występowali przy akompaniamencie zespołu w składzie: Wojciech Zieliński, Paweł Perliński, Zbigniew Wegehaupt, Michał Lasota, Grzegorz Piotrowski, Wiesław Wysocki i Włodzimierz Korcz.
     Na płycie „Moje piosenki” znalazło się 28 utworów. Obok piosenek w wykonaniu zaproszonych artystów, są także poetyckie wystąpienia Krzysztofa Kolbergera, który był narratorem wieczoru.
     Warto zwrócić uwagę, że na wewnętrznej stronie okładki widnieje tekst na temat Elbląskich Nocy Teatru i Poezji.
     - Bardzo cieszymy się z tego wydawnictwa. Koncert, który odbył się 26 sierpnia ubiegłego roku na Podzamczu elbląskiego muzeum, był dla wielu widzów niezapomnianym wydarzeniem. Teraz o nim i o naszym festiwalu przypominać będzie starannie wydana płyta - podkreśla Monika Stando, rzeczniczka centrum kultury Światowid w Elblągu, które od 12 lat organizuje „Noce...”.
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama