UWAGA!

Elbląska wiosna brzmi muzyką

 Elbląg, Elbląska wiosna brzmi muzyką
fot. arch. portEl.pl

Cztery tygodnie, trzy koncerty i dwie sale koncertowe. Tak za sprawą Elbląskiej Orkiestry Kameralnej rozkwita muzyczna wiosna w Elblągu. Z iście smyczkowym temperamentem, wokalną iskrą i dyrygenckim animuszem.

Czy muzyką jest kobietą? Jak najbardziej, ale pod warunkiem, że rozbrzmiewa u boku najprzystojniejszych tenorów nowej generacji – Tre Voci. W święto Pań – 8 marca – Wojciech Sokolnicki, Mikołaj Adamczak i Miłosz Gałaj (w Hali Sportowo-Widowiskowej) ukażą największe szlagiery muzyki rozrywkowej w mniej znanym, bo operowym wydaniu. Choć dzielą ich charaktery i pasje, łączy artystyczna przyjaźń – nie zawahają się jej wykorzystać dla dobra melomanów!

15 marca, tym razem w szkole muzycznej, zwrócimy się w stronę człowieka, który krainy czarów znał, jak własną kieszeń – Walta Disneya. Wraz z Orkiestrą, Anastazją Simińską, Sylwią Banasik i Kamilem Ziębą wkroczymy na ścieżkę intrygujących przygód, czyhającym niemal za każdym dźwiękowym zakrętem. A potwory i ciemności – spyta ktoś? Bez obaw – w towarzystwie Małej Syrenki, Simby czy królowej Elsy rozstawimy je po kątach.

 

Skoro zaś do trzech niedziel sztuka, 22 marca Orkiestra po raz kolejny zaprosi miłośników muzyki klasycznej do Sali Koncertowej ZPSM. Wsłuchamy się wówczas w dźwięki pochodzące spod pióra Jana Sebastiana Bacha, Sławomira Stanisława Czarneckiego i Pablo Martina de Sarasate. Kompozytorski tercet hiszpańsko-niemiecko-polski zagwarantuje, że na kilkadziesiąt minut zapomnimy o świecie (nawet bożym) i pogrążymy się w muzycznej klasyce przez wielkie „k”.

Szczegółowe informacje o koncertach:

„Dzień Kobiet – EOK & Tre Voci” - http://eok.elblag.eu/pl/news/dzien-kobiet-eok-i-tre-voci

„Bajkowe podróże z Waltem Disneyem” - http://eok.elblag.eu/pl/news/bajkowe-podroze-z-waltem-disneyem

„Niedziela solistów” - http://eok.elblag.eu/pl/news/niedziela-solistow

 

Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

Elbląska Orkiestra Kameralna

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Muzyka nie jest kobietą. Żałuję. Music is The King. Oczywiście muzyka kołysze biodrami, ale muzyka potrafi nami wstrząsać. Jest nie tylko do zabawy, ale też do do smutku i powagi. Oczywiście powagi kobiet i mężczyzn.
Reklama