UWAGA!

Elbląskie Noce z zemstą w tle

 
Elbląg, Elbląskie Noce z zemstą w tle

Gabriel, wracając pewnej upojnej nocy w kostiumie motylka, zostawił w parku, pod drzewem, pijanego przyjaciela Falkego, w stroju nietoperza. Ten, obudziwszy się, musiał w przebraniu przeparadować przez całe miasto, obmyślając plan zemsty na Gabrielu... Co wymyślił? Znamy program pierwszego dnia Elbląskich Nocy.

W piątek 26 sierpnia na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego „Zemstę nietoperza” zaprezentuje Teatr Muzyczny z Poznania. To będzie naprawdę wspaniałe widowisko – oprócz solistów na scenie wystąpi chór, balet oraz orkiestra poznańskiego Teatru.
       „Elbląskie Noce” to Festiwal, w ramach którego prezentowane są koncerty i recitale, które zyskały uznanie krytyków oraz publiczności, a także te przygotowywane specjalnie na potrzeby Nocy. Wśród wykonawców znajdują się zarówno artyści polscy, jak i zagraniczni. Stałym punktem programu Festiwalu stała się „Zamkowa Noc z Kabaretem” reżyserowana przez Krzysztofa Jaślara.
       – Tegoroczna edycja jest już piętnastą – mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny Festiwalu. – Tyle lat ma jeden z najpopularniejszych w regionie Festiwali, w którego gronie laureatów znaleźli się m.in. Piotr Rogucki, wokalista Comy, Beata Lerach, Janusz Radek czy duet Dziewczyny.
       W tym roku noce rozpoczną się spektaklem operetkowym. „Zemsta nietoperza” to przede wszystkim arcydzieło, należące do skarbnicy repertuaru operowego, choć w swoim czasie było to również szczytowe osiągniecie teatru operetkowego. „Zemsta nietoperza” pozostaje dziełem genialnym, urzekającym w swej świeżości i bogactwie muzycznym, sprawdzającym się jako utwór operowy i teatralny zarazem. Zgrabne libretto (w przekładzie Juliana Tuwima), oryginalna, pełna wdzięku i uroku muzyka. Niezmienne powodzenie u publiczności sprawia, że sięgają po nią często sceny operowe.
       Do Elbląga przyjedzie Teatr Muzyczny z Poznania. Mieliśmy go już okazję widzieć podczas XIII edycji Elbląskich Nocy w operetce „Wesoła wdówka” , byli też na XI Nocach ze „Skrzypkiem na dachu”. Reżyserią „Zemsty nietoperza” zajął się dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Daniel Kustosik, kierownictwo muzyczne objął Renard Czajkowski, a scenografię zaprojektowała Anna Bobrowska-Ekiert.
       Bilety do nabycia w kasie CSE „Światowid”. Rezerwacja: 55 611 20 68/76. Do końca lipca obowiązują promocyjne biletów na spektakl: 55 zł. Cena po okresie promocji: 65 zł.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Ciekawe czy się doczekamy miejsc numerowanych na tą imprezę-cena nie mała a co roku jakaś straszna bitwa sie toczy o miejsca ( rok temu ludzie stali już przed wejściem 2h wcześniej)Organizator troszkę mógłby inwencji wykazać więcej. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obsługa(2011-06-26)
 • Swiatowid jak zawsze ściaga pomysły od innych, Dni Elblaga odkrywane były po jednym dniu w kolejnych informacjach, to i oni to samo. To bedzie "Zemsta. .. .. " nad publicznością.
 • A Elblążanie jak zwykle marudzą. ..
 • Ale brak własnych pomysłów Swiatowida to fakt!
Reklama