UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląskie Święto Muzyki na ulicach Starego Miasta

Elbląg, Elbląskie Święto Muzyki na ulicach Starego Miasta

W piątek 21 czerwca wszyscy elbląscy melomani będą mieli niecodzienną okazję posłuchać różnych gatunków granych na żywo i mechanicznie na ulicach, skwerach i zaułkach Starego Miasta w Elblągu. Od godz. 16 trwać będzie Elbląskie Święto Muzyki, organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?

Na całym świecie 21 czerwca obchodzone jest Święto Muzyki. To wyjątkowy dzień, kiedy muzyka i muzycy wychodzą na ulice, by wspólnie z przechodniami, często przypadkowymi, cieszyć się niesamowitą radością, jaką daje kontakt z muzyką, szczególnie grana na żywo, przeżywaną w towarzystwie innych wrażliwych posiadaczy organów słuchowych.
       Udział w wydarzeniu biorą zarówno zawodowcy jak i amatorzy. Nie ma szczególnego wyróżniania gatunków, stylów, odmian, instrumentów i ubioru. Usłyszeć można wszystko, co jest muzyką i darowane jest przechodniom przez artystów biorących udział w imprezie.
       W Elblągu nie ma bogatych tradycji ulicznego grania, bo i ulice Starego Miasta często bywają w ciągu dnia puste. W ten szczególny dzień członkowie Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? postanowili jednak włączyć się w obchody muzycznego święta i przygotować mieszkańcom muzyczne atrakcje.
       Elbląskie obchody rozpoczną się o godz. 16. Na staromiejskich ulicach zabrzmi jazz, klasyka, śpiew a capella i inne odmiany. Działać będą dwa stanowiska DJskie (soul/funk oraz mieszanka współczesnej elektroniki i starych hitów z lat 50-tych).
       Na Bulwarze Zygmunta Augusta pomiędzy mostami przygotowana będzie Strefa Animacji dla dzieci, gdzie będzie można wyżyć się plastycznie lub zrobić fantastyczne wianki.
       Cała akcja planowana jest z wykorzystaniem jedynie niezbędnego minimum nagłośnienia, spodziewać się więc należy raczej akustycznych brzmień i w miarę możliwości nieuciążliwych dla kogokolwiek wzmocnień dźwięku.
       Około godz. 20 planowany jest finał imprezy na terenie Centrum Sztuki Galeria EL (ul. Kuśnierska 6), gdzie do wspólnego jam sessions zaprosimy uczestników imprezy.
       Spodziewany jest udział co najmniej kilkunastu, może kilkudziesięciu muzyków - w tym zaproszonych gości z innych miast oraz oczywiście przedstawicieli muzycznych środowisk elbląskich. Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.
       Jeżeli jesteście muzykami, gracie na instrumentach, śpiewacie i macie ochotę dołączyć do naszej wesołej kompanii - zapraszamy do kontaktu: skcojest@gmail.com. Znając logistyczne szczegóły przedsięwzięcia podpowiemy gdzie i kiedy najlepiej się ulokować.
       A wszystkich elblążan i turystów zachęcamy do spacerów po elbląskim Starym Mieście - zawsze, ale szczególnie 21 czerwca. Muzyka łączy, połączmy się więc razem świętując ten dzień w Elblągu!
       Szczegółowych informacji co do planowanego przebiegu imprezy można zasięgać kontaktując się z organizatorami skcojest@gmail.com oraz telefonicznie 502302110.  Impreza dofinansowana jest ze środków UM w Elblągu.
      
Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama