UWAGA!

Elbląskie Święto Muzyki na ulicach Starego Miasta

Elbląg, Elbląskie Święto Muzyki na ulicach Starego Miasta

W piątek 21 czerwca wszyscy elbląscy melomani będą mieli niecodzienną okazję posłuchać różnych gatunków granych na żywo i mechanicznie na ulicach, skwerach i zaułkach Starego Miasta w Elblągu. Od godz. 16 trwać będzie Elbląskie Święto Muzyki, organizowane przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?

Na całym świecie 21 czerwca obchodzone jest Święto Muzyki. To wyjątkowy dzień, kiedy muzyka i muzycy wychodzą na ulice, by wspólnie z przechodniami, często przypadkowymi, cieszyć się niesamowitą radością, jaką daje kontakt z muzyką, szczególnie grana na żywo, przeżywaną w towarzystwie innych wrażliwych posiadaczy organów słuchowych.
       Udział w wydarzeniu biorą zarówno zawodowcy jak i amatorzy. Nie ma szczególnego wyróżniania gatunków, stylów, odmian, instrumentów i ubioru. Usłyszeć można wszystko, co jest muzyką i darowane jest przechodniom przez artystów biorących udział w imprezie.
       W Elblągu nie ma bogatych tradycji ulicznego grania, bo i ulice Starego Miasta często bywają w ciągu dnia puste. W ten szczególny dzień członkowie Stowarzyszenia Kulturalnego Co Jest? postanowili jednak włączyć się w obchody muzycznego święta i przygotować mieszkańcom muzyczne atrakcje.
       Elbląskie obchody rozpoczną się o godz. 16. Na staromiejskich ulicach zabrzmi jazz, klasyka, śpiew a capella i inne odmiany. Działać będą dwa stanowiska DJskie (soul/funk oraz mieszanka współczesnej elektroniki i starych hitów z lat 50-tych).
       Na Bulwarze Zygmunta Augusta pomiędzy mostami przygotowana będzie Strefa Animacji dla dzieci, gdzie będzie można wyżyć się plastycznie lub zrobić fantastyczne wianki.
       Cała akcja planowana jest z wykorzystaniem jedynie niezbędnego minimum nagłośnienia, spodziewać się więc należy raczej akustycznych brzmień i w miarę możliwości nieuciążliwych dla kogokolwiek wzmocnień dźwięku.
       Około godz. 20 planowany jest finał imprezy na terenie Centrum Sztuki Galeria EL (ul. Kuśnierska 6), gdzie do wspólnego jam sessions zaprosimy uczestników imprezy.
       Spodziewany jest udział co najmniej kilkunastu, może kilkudziesięciu muzyków - w tym zaproszonych gości z innych miast oraz oczywiście przedstawicieli muzycznych środowisk elbląskich. Udział w imprezie jest całkowicie bezpłatny.
       Jeżeli jesteście muzykami, gracie na instrumentach, śpiewacie i macie ochotę dołączyć do naszej wesołej kompanii - zapraszamy do kontaktu: skcojest@gmail.com. Znając logistyczne szczegóły przedsięwzięcia podpowiemy gdzie i kiedy najlepiej się ulokować.
       A wszystkich elblążan i turystów zachęcamy do spacerów po elbląskim Starym Mieście - zawsze, ale szczególnie 21 czerwca. Muzyka łączy, połączmy się więc razem świętując ten dzień w Elblągu!
       Szczegółowych informacji co do planowanego przebiegu imprezy można zasięgać kontaktując się z organizatorami skcojest@gmail.com oraz telefonicznie 502302110.  Impreza dofinansowana jest ze środków UM w Elblągu.
      
Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama