UWAGA!

Elblążanie i turyści zagrają w miejską grę

 Elbląg, Zdjęcie wykonane podczas warsztatów w ramach projektu "Spacer w przeszłość",
Zdjęcie wykonane podczas warsztatów w ramach projektu "Spacer w przeszłość", fot. Marta Strzelczyk

Dziesięć stacji, a na każdej z nich będzie czekało zadanie. Wystarczy więc zebrać drużynę (od 2 do 6 osób), by wziąć udział w dobrej zabawie, a przy okazji sprawdzić swoją wiedzę o Elblągu. Udział w grze miejskiej jest bezpłatny.

Stare Miasto zmieni się w prawdziwy plac zadań. Już 19 i 20 września odbędzie się tam miejska gra. Pierwszego dnia swoją wiedzę o Elblągu sprawdzą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
       - Każda drużyna będzie musiała odwiedzić 10 stacji, gdzie będą czekały na nich zadania – mówi Marta Derlukiewicz, koordynatorka projektu „Spacer w przeszłość”. – Nie trzeba zabierać ze sobą żadnych ściągawek, wystarczy podstawowa wiedza o mieście. Trzeba będzie m.in. odpowiedzieć na pytania dotyczące Elbląga lub ułożyć puzzle.
       Takie same zadania będą czekały na elblążan i turystów. W sobotę, 20 września, to właśnie oni zagrają w grę miejską. Aby zgłosić się do zabawy wystarczy przyjść na starówkę w trakcie trwania imprezy. Organizatorzy z Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" - oraz eKulturalni, którzy włączyli się do zabawy - będą czekali na chętnych na placu przy elbląskiej katedrze, obok wystawy „Spacer w przeszłość”.
       Podsumowaniem gry miejskiej będzie spotkanie na placu przy katedrze (obok wystawy „Spacer w przeszłość”) i wspólne stworzenie dużego obrazu prezentującego historię Elbląga i okolic.
       - W sobotę, w południe, naszym gościem będzie Jolanta Bulak, przewodnik PTTK. Opowie ona o historycznych ciekawostkach dotyczących miejsc znajdujących się na wystawie „Spacer w przeszłość”– dodaje Marta Derlukiewicz.
       Gra miejska odbędzie się 19 i 20 września i trwać będzie od godz. 9 do 13. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 55 611 20 50 oraz w regulaminie gry miejskiej.
       Na najlepszych uczestników gry miejskiej czekają nagrody.
      
Gra miejska organizowana jest w ramach projektu „Spacer w przeszłość” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach Programu „Patriotyzm Jutra 2014”.

      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Brawo, brawo! Po za wszystkim w wym. jest. .. plac przy katedrze! No jestem ukontentowany! Bo to jest w końcu prawidłowo nazwane miejsce :)
  • Podoba mi się wystawa, zdjęcie do tekstu też piękne. Zaprawdę raduje się me serce, kiedy widzę ludzi z pomysłami, którym się chce i którzy potrafią coś fajnego zrobić dla Elbląga. Brawo!!!
Reklama