UWAGA!

Elblążanie tym razem słabo

Elbląg, W Elblągu odbył się turniej tańca Baltic Cup
W Elblągu odbył się turniej tańca Baltic Cup

Międzynarodowy turniej tańca Baltic Cup - Puchar Bałtyku. Tancerze z elbląskiego klubu Jantar wypadli słabo - honoru obroniła tylko para Pawluć - Luberecki, która w kategorii Youth wywalczyła brązowy medal.

O puchary w tańcach standardowych i latynoamerykańskich walczyło w Elblągu 300 par z krajów nadbałtyckich i Irlandii. Jak mówi Antoni Czyżyk, szef i trener Elbląskiego Klubu Tańca Jantar - organizatora turnieju, poziom w tym roku był wysoki, nie było także zaskoczeń w obsadzie najwyższych miejsc na podium.
     W tańcach standardowych najlepsi okazali się Litwini, którzy zajęli pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych: Arunas Bizokas i Edita Daniute (powyżej 16 lat), którzy wywalczyli także Grand Prix, Vaidotas Lacitis i Aurelija Griciute (16-18 lat), Andrius Greblikas i Ruta Bajarunaite (14-15 lat) i Karol Jakaitis i Ala Karpenko (12-13 lat).
     Grand Prix w tańcach latynoamerykańskich otrzymała para norweska - Rachid Malki i Cleve Therese. Pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych w tych tańcach zajęli: Michał Malitowski i Iwona Golczak z Zielonej Góry (powyżej 18 lat), gdańszczanie - Marcin Hakiel i Magdalena Soszyńska (16-18 lat), tancerze ze Szczecina: Michał Stukan i Iza Janachowska (14-15 lat) i Rosjanie - Jura Ageew i Weronika Golodnewa (12-13 lat).
     W grupie dziecięcej najwyższe miejsca zajęły pary: z Kwidzyna - Bartosz Wielogórski i Daria Kopik (wiek do 9 lat) i para rosyjska: Michaił Szwariew i Olga Siromacha (wiek 10-11 lat).
     i latynoamerykańskich.
     Na podium stanęła tylko jedna para Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Trzecie miejsce w kategorii Youth wywalczyła Dorota Pawluć i Kamil Luberecki.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bo im sodowka je...la do pustych glowek i dlatego sa teraz ciency
 • Autor artykułu ma jakieś błędne informacje. Para Kamil Luberecki i Dorota Pawluć z elbąskiego klubu zdobyli brązowy medal w kategorii Youth w stylu standardowym, a więc stanęli na podium. A ty NOSO buraku weź już lepiej nie komentuj nic, bo sam tańczyć nie umiesz :P
 • A ja Tnaczyc umiem i nie mam ztym zadnych kompelksow
 • Tylko Ci się tak wydaje NOSO.
 • POPIERAM MARTĘ. AUTOR ARTYKUŁU NAWET NIE ZADAŁ SOBIE TRUDU, ABY DOKŁADNIE SPRAWDZIĆ WYNIKI. WSTYD.
 • Takie informacje nt. Baltic Cup przekazał autorowi artykułu sekretariat Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2001-10-31)
 • Jak poinformowała nas Monika Denisiuk z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Elblągu trzecie miejsce wywalczone przez elbląską parę Pawluć-Luberecki było miejscem medalowym. Za pomyłkę Czytelników przepraszamy. Tekst został zmieniony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Redakcja(2001-10-31)
 • a może nie jesteśmy tanecznym zagłębiem ,może ktos przejży na oczy i przestanie się nabierać na taneczne sukcesy Elbląga. Elbląg potrzebuje innych sukcesów niż psełdo zwycięstwa w sporcie tanecznym. przestańmy mamić mieszkanców tego miasta że w tancach nasza siła
 • Oooo! To sie Pan Cz. pewnie nie ucieszyl. Rzeczywiscie, moze ktos w koncu przejrzy w WOK-u, ze taniec to nie wszystko. Szanowny WOK-u - Klapki z oczu! Gratulacje dla 'pary, ktora bronila honoru'.
 • moim zdaniem nowa Ziemia Elblaska tez pokazala klase.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  carlos(2001-11-06)
Reklama