UWAGA!

Elektroniczna zabawa na koniec karnawału

Elbląg, Elektroniczna zabawa na koniec karnawału

GME wspólnie z Centrum Sztuki Galeria EL, Stowarzyszeniem Laboratorium Sztuki oraz Klubem Środowisk Twórczych ponownie łączą siły i przedstawiają propozycję elektronicznego zakończenia Karnawału 2014, czyli III odsłonę projektu "Galeria Muzyki Elektronicznej" w Krużganku Centrum Sztuki Galeria EL. 1 marca będa tańce!

Po dwóch udanych edycjach wydarzenia sygnowanego marką GME, czas, by mury Krużganka Centrum Sztuki Galerii EL ponownie wypełniły się awangardową i bezkompromisową elektroniką. Jak dotychczas w ramach GME przed publicznością w Krużganku swoje możliwości pokazali: pierwsza dama poznańskiej sceny klubowej – JOANA, rezydenci kultowego, sopockiego klubu SFINKS700 – Paryss i Vacos, promotor i rezydent malborskiego klubu Alternatywa – Rybson, związani z malborską sceną klubową Robert Gaiss i Adrian Wrona, a także dumnie reprezentujący elbląską scenę alternatywną: Dominik Jakovicki, maiq (GME) i Damian Sokolovsky (GME).
       Jak donoszą organizatorzy wydarzenia, headlinerem III edycji GME jest jeden z głównych animatorów sceny muzyki elektronicznej w Polsce, współzałożyciel agencji bookingowej EASYBOOKING, rezydent stołecznego klubu 55 oraz białostockiego Metra i w końcu współzałożyciel duetu producencko-DJ’skiego Pol_On – Mike P !
      
       Mike P (Pol_On /Pets Recordings)
       Damian Sokolovsky b2b Majakov (GME /Elbląg /Electronic Revolution /Malbork)
       maiq (GME /Elbląg)
       Rybson (Alternatywa /Malbork)
      
       Mike P (Pol_On /Pets Recordings)
       Mike P to właściwie Michał Piotrowski i pochodzi z Warszawy. Muzyką elektroniczną zafascynowany był "od zawsze", począwszy od starych płyt Kraftwerk i Psychic TV. W 2000 r. stanął za gramofonami pragnąc prezentować swe ulubione brzmienia, lokujące się w rejonach współczesnego "niemieckiego minimal-tech-house". W chwili obecnej Mike P jest rezydentem stołecznego klubu 55 oraz białostockiego Metra, co owocuje cyklem imprez, na których regularnie występują renomowane postaci z europejskiej sceny minimal/deep house. Mike był też jednym z dyrektorów artystycznych festiwalu FeMEV 2005 w Płocku, na którym zagrała cała plejada topowych postaci współczesnej elektroniki. Na co dzień jest jednym z założycieli agencji bookingowej – EASYBOOKING. Oprócz aktywnej działalności promotorskiej, Mike P jest przede wszystkim świetnym DJ'em, plasującym się zdecydowanie w czołówce polskich DJ'i grających minimal - deep house. Jego styl to bezkompromisowa, energetyczna mieszanka minimal, deep techno i house'u, która niezawodnie sprawdza się na klubowych parkietach, nie pozwalając nikomu spokojnie ustać na nogach. Wraz z Kacprem Bogaczem bardziej znanym jako Pan'em K powołał do życia kolektyw producencko-dj'ski Pol_On. Drogi obydwu panów zeszły sie w 2007 roku, gdy to za sprawą pierwszych wspólnych imprez znaleźli łącząca ich pasję, do której mają bardzo podobne podejście i wizję. Późniejsza współpraca przełożyła się na wspólną produkcję muzyki, która początkowo nieśmiała zaczęła nabierać coraz większego tempa, czego efektem było zainteresowanie materiałem wytworni Channels Records. Debiutancka EP'ka duetu wraz z remixem SLG ukazała się styczniu 2008 r. W chwili obecnej na ich koncie wiele docenionych przez branżę wydawnictw w tak uznanych wytwórniach jak: Get Physical Music ( „ME” EP wspólnie z Catz ‘n Dogz oraz „Steroids To Heaven” – remix dla Smash TV), Mothership („This Is What I’m Doing” EP wspólnie z Catz ‘n Dogz), Freerange Records („Open Your Arms” EP) Pets Recordings („Transsistor” EP, „Something Will Come Out” EP wspólnie z Catz ‘n Dogz), czy Your Mama’s Friend („Szajba” EP remix dla Chmara Winter).
      
       Damian Sokolovsky b2b Majakov (GME /Elbląg /Electronic Revolution /Malbork)

       Damian Sokolovsky – współorganizator projektu GME, DJ z wieloletnim doświadczeniem, który pierwsze kroki w DJ-ingu stawiał już w 2006 r. Od tego czasu minęło 8 lat, setki zagranych imprez i bagaż doświadczeń na jego koncie. Aktualnie związany z klubem Alternatywa w Malborku. Damian w swoich występach celuje w tribal techno oraz jego pochodne często odwołując się do klasyki gatunku. Majakov pochodzi z Malborka, gdzie rezyduje w klubie Alternatywa. Jest współzałożycielem kolektywu Electronic Revolution. Związany ze sceną malborską od 2008 r. Aktualnie Tomasz muzycznie stawia na tech-house z domieszką deep’u i tribal-house’u. Panowie łączą siły, by 1 marca 2014 zaprezentować się w Krużganku w specjalnie przygotowanym secie b2b.
      
       maiq (GME /Elbląg)

       maiq – DJ, promotor i muzyczny pasjonata. Pomysłodawca projektu ‘Galeria Muzyki ELektronicznej’ realizowanego w Krużganku Centrum Sztuki Galerii w Elblągu. W muzyce elektronicznej poszukuje awangardowej jakości i niebanalnych rozwiązań brzmieniowych. Subtelny, deep’owy tech-house i szeroko pojmowana, pieczołowicie wyselekcjonowana, muzyka techno, to muzyczny obszar, który go identyfikuje. Miał okazję dzielić scenę z takimi artystami związanymi ze sceną muzyki elektronicznej w Polsce jak m.in: Bshosa, Winter, Joana, Miko Czajkowski, Paryss, Tika Milano, Vacos i innymi. Aktualnie związany z klubem Alternatywa w Malborku, gdzie systematycznie gra i organizuje własne wydarzenia klubowe.
      
       Rybson (Alternatywa /Malbork)

       Rybson – DJ, promotor, rezydent klubu Alternatywa. W 2001 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych Ameryki , gdzie zakupił swoje pierwsze gramofony i mikser. Tam też stawiał swoje pierwsze kroki w zakresie techniki miksowania, by ostatecznie rozpocząć właściwą przygodę z płytami oraz konsoletą. Pod koniec roku 2007 Rybson wraca do kraju, gdzie ma zaszczyt gościć w takich klubach jak: Cień Kraków, Prozak Kraków, Base Kraków, Taawa Kraków, Baccarat Kraków, Klub Kijów Kraków, ENSO Kraków, Art Cafe Toruń, Arsenal Toruń, NRD Toruń, TATW @ Centrum Stocznia Gdańsk, Sfinks700 Sopot oraz wiele innych.
      
       1 marca – ostatnia sobota karnawału
       Start: godz. 21
       Bilety: 10 zł do nabycia w kasie Centrum Sztuki Galeria El w dniu imprezy.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama