UWAGA!

ETK dziękuje i przyciąga tłumy

 Elbląg, Koncert donacyjny uświetnili trzej tenorzy
Koncert donacyjny uświetnili trzej tenorzy (fot. Michał Skroboszewski)

24-letnia Magdalena Garbecka otrzymała w poniedziałek stypendium Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego. Wręczono je podczas koncertu donacyjnego, podczas którego ETK dziękowało mieszkańcom i wolontariuszom za dotychczasowe wsparcie. Zobacz zdjęcia.

Takich tłumów na koncercie donacyjnym Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego jeszcze nie było. Widzów w sali św. Ducha Biblioteki Elbląskiej przybyło tak wielu, że dla niektórych zabrakło krzeseł.

- Poprzez ten koncert chcemy podziękować wszystkim, którzy przekazali nam jeden procent podatku, partnerom, wolontariuszom i mieszkańcom za to, że poparli remont muszli koncertowej w Bażantarni. W przyszłym lub najpóźniej w kolejnym roku będziemy mogli wysłuchać tam koncertów w zupełnie innych warunkach – mówi Teresa Wojcinowicz, prezes ETK.

Najważniejszą nagrodę tego wieczoru – stypendium ETK – odebrała 24-letnia Magdalena Garbecka. To absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale edukacji muzycznej, dyrygentury chóralnej, muzyki kościelnej, rytmiki i jazzu. Była trzykrotną stypendystką rektora. Nie zaprzestała też komponowania. Tworzyła miniatury fortepianowe, polskie tańca narodowe, walce oraz muzykę do zajęć rytmicznych. Brała czynny udział w wielu warsztatach, m.in. w Międzynarodowym Kongresie Rytmiki w Genewie (2015 r.) czy Międzynarodowej Konferencji Dalcroze’a w Katowicach (2019 r.). 

  Elbląg, Magdalena Garbecka otrzymała stypendium ETK
Magdalena Garbecka otrzymała stypendium ETK (fot. Michał Skroboszewski)

W trakcie studiów z zakresu rytmiki rozpoczęła naukę na kierunku kompozycji w klasie dr. Marka Czerniewicza, gdzie obecnie jest studentką trzeciego roku. Tworzy utwory na różny skład instrumentalny, próbuje nowych wyzwań, uczestniczy w konkursach kompozytorskich, doskonali swój warsztat na warsztatach czy konferencjach. Jej kompozycje wykonywane są przy okazji różnych koncertów i festiwali.

- To dla mnie ogromny zaszczyt. Bardzo dziękuję – mówiła pani Magdalena, odbierając stypendium, które pozwoli jej sfinansować zakup programu komputerowego, służącego do rozwoku zdolności kompozytorskich.

Muzyczne emocje podczas koncertu donacyjnego zapewnili widzom trzej tenorzy: Dawid Kwieciński, Piotr Pastuszka i Łukasz Ratajczak, którym akompaniował na fortepianie Rafał Tworek. Wykonali m.in. najsłynniejsze arie z lat międzywojennych.

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama