UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

ETK dziękuje i przyciąga tłumy

 
Elbląg, Koncert donacyjny uświetnili trzej tenorzy
Koncert donacyjny uświetnili trzej tenorzy (fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

24-letnia Magdalena Garbecka otrzymała w poniedziałek stypendium Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego. Wręczono je podczas koncertu donacyjnego, podczas którego ETK dziękowało mieszkańcom i wolontariuszom za dotychczasowe wsparcie. Zobacz zdjęcia.

Takich tłumów na koncercie donacyjnym Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego jeszcze nie było. Widzów w sali św. Ducha Biblioteki Elbląskiej przybyło tak wielu, że dla niektórych zabrakło krzeseł.

- Poprzez ten koncert chcemy podziękować wszystkim, którzy przekazali nam jeden procent podatku, partnerom, wolontariuszom i mieszkańcom za to, że poparli remont muszli koncertowej w Bażantarni. W przyszłym lub najpóźniej w kolejnym roku będziemy mogli wysłuchać tam koncertów w zupełnie innych warunkach – mówi Teresa Wojcinowicz, prezes ETK.

Najważniejszą nagrodę tego wieczoru – stypendium ETK – odebrała 24-letnia Magdalena Garbecka. To absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale edukacji muzycznej, dyrygentury chóralnej, muzyki kościelnej, rytmiki i jazzu. Była trzykrotną stypendystką rektora. Nie zaprzestała też komponowania. Tworzyła miniatury fortepianowe, polskie tańca narodowe, walce oraz muzykę do zajęć rytmicznych. Brała czynny udział w wielu warsztatach, m.in. w Międzynarodowym Kongresie Rytmiki w Genewie (2015 r.) czy Międzynarodowej Konferencji Dalcroze’a w Katowicach (2019 r.). 

  Elbląg, Magdalena Garbecka otrzymała stypendium ETK
Magdalena Garbecka otrzymała stypendium ETK (fot. Michał Skroboszewski)

W trakcie studiów z zakresu rytmiki rozpoczęła naukę na kierunku kompozycji w klasie dr. Marka Czerniewicza, gdzie obecnie jest studentką trzeciego roku. Tworzy utwory na różny skład instrumentalny, próbuje nowych wyzwań, uczestniczy w konkursach kompozytorskich, doskonali swój warsztat na warsztatach czy konferencjach. Jej kompozycje wykonywane są przy okazji różnych koncertów i festiwali.

- To dla mnie ogromny zaszczyt. Bardzo dziękuję – mówiła pani Magdalena, odbierając stypendium, które pozwoli jej sfinansować zakup programu komputerowego, służącego do rozwoku zdolności kompozytorskich.

Muzyczne emocje podczas koncertu donacyjnego zapewnili widzom trzej tenorzy: Dawid Kwieciński, Piotr Pastuszka i Łukasz Ratajczak, którym akompaniował na fortepianie Rafał Tworek. Wykonali m.in. najsłynniejsze arie z lat międzywojennych.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama