UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Europa fortepianowych osobowości – koncert Wojciecha Waleczka

 
Elbląg, Europa fortepianowych osobowości – koncert Wojciecha Waleczka
fot. nadesłana

Wybuch Wezuwiusza nie wyzwolił tyle energii, ile wyzwoli niedzielny koncert Wojciecha Waleczka w Ratuszu Staromiejskim. Pianista zaproponuje nam opowieść złożoną nie z jednego, a kilkudziesięciu punktów kulminacyjnych – utworów pochodzących z niemal wszystkich krajów Unii Europejskiej. Będziemy świadkami muzycznej bomby, która eksploduje z fortepianową siłą rażenia.

Melomani poczują się niczym w kalejdoskopie - każdy utwór zaprowadzi nas bowiem ku innemu europejskiemu krajobrazowi. Z „szwedzkim Haendlem” – Johanem Helmichem trafimy nad skandynawskie fiordy, a dzięki Janowi Pieterszoonowi Sweenlinckowi przeniesiemy się w świat holenderskich wiatraków. Z kolei kompozycją Spirydona Samarasa zostanie zniwelowany dystans dzielący Elbląg i greckie wyspy. Nie zawiodą się także miłośnicy twórczości Jana Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina czy Ferenca Liszta.
       Przewodnikiem po fortepianowej historii Europy będzie Wojciech Waleczek. Choć gra na dwie ręce, wydobywa dźwięki z siłą godną niejednej orkiestry symfonicznej i pozostaje „fenomenem klawiszowego grania”. Koncertowy repertuar jest jego autorskim projektem, z którym gościł już po obu stronach Atlantyku, m.in. w Niemczech, Czechach, Belgii, Argentynie, Urugwaju i Surinamie. Teraz nadeszła kolej na Elbląg…

 


      
       09.06.2019, niedziela, 18:00, Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu
       Wykonawcy:
       Wojciech Waleczek – fortepian
      
       W programie m.in.
       Utwory kompozytorów pochodzących z kilkudziesięciu krajów Unii Europejskiej, m.in. Fryderyka Chopina, Antoniego Dworzaka, Jana Sebastiana Bacha, Ferenca Liszta i Nicolo Paganiniego.
      
       Rezerwacje:
       Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
       tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
       Bilety 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)
       Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny
      
       Filharmonia uczestniczy w programie „filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!” organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca ze środków MKiDN
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. J., Toyota Knedler
       Meble Wójcik jest Fundatorem Głównym Instrumentów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
      


       Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama