UWAGA!

Europejskie Dni Dziedzictwa 2014 we Fromborku

 Elbląg, Europejskie Dni Dziedzictwa 2014  we Fromborku

Wojewódzka inauguracja EDD w województwie warmińsko-mazurskim odbędzie się 5 września o godz. 10 w Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. W dniach 5-6 września w Braniewie odbędzie się natomiast kolejna edycja konferencji popularno-naukowej „Krańce Europy”.

Imprezę otworzy Minister Piotr Żuchowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Generalny Konserwator Zabytków. Gości przywita również Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas oraz Dyrektor Muzeum Mikołaja Kopernika Henryk Szkop.
       W programie m.in. wykład dr Jowity Jagli na temat „Sacrum wobec żywiołu wody” oraz księdza prałata kanonika dr Jacka Wojciechowskiego pt. „Digitalizacja metodą skaningu laserowego 3D Pomnika Historii-Bazyliki Archikatedralnej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja Apostoła we Fromborku”.
       Ponadto koncert organowy w katedrze fromborskiej oraz otwarcie wystawy „Fides-ratio-ars. Skarby Warmii i Mazur”.
       W dniach 5-6 września w Braniewie odbędzie się natomiast kolejna edycja konferencji popularno-naukowej„Krańce Europy”, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Architektura Warmii na przykładzie Braniewa”. W tegorocznej edycji konferencji wezmą udział badacze z całego kraju. Tematem wystąpień będzie historia i sztuka miasta w różnych okresach historycznych, ze szczególnym uwzględnieniem czasów największej świetności miasta przypadającej na średniowiecze.
       Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
      
oprac. redakcja na podstawie infomacji nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama