UWAGA!

Fair Weather Friends w Mjazzdze

2014-09-30
Aktualizowany 2014-10-01 08:52
 
Elbląg, Fair Weather Friends w Mjazzdze
fot. nadesłana

Premiera ich najnowszej płyty "Hurricane Days" sprzed kilku dni wywołała duże zainteresowanie rozgłośni radiowych. Ten zespół, razem z przyjaciółmi z grup Kamp! i Rebeka to najlepsza polska reprezentacja synth popu, indietronic i electro. Już w sobotę 4 października w ramach trasy promującej płytę na pierwszym koncercie w Elblągu w klubie Mjazzga zagrają Fair Weather Friends.

Pozycja obowiązkowa dla miłośników najtaneczniejszej koncertowo mieszanki muzycznej!
       Media:
       "Nikt nie gra w Polsce tak jak oni" - Piotr Metz (Trójka Polskie Radio), argumentując przyznanie wyróżnienia w Konkursie Skoda Auto Muzyka.
       "Perełka muzyki elektronicznej" - Tomasz Rawski, Czwórka Polskie Radio
       " Fair Weather Friends połykają mnie nie tylko brzmieniem: światowo i profesjonalnie czy koncertową kondycją. To czujni muzycy z „jazzowym” głosem prowadzącym, którzy w tym roku trafili również na listę „Muzycznych Nadziei Radia Roxy”. Słucham, patrzę i ufam!" Monika Piasecka, Roxy FM
      
       Siła i moc tanecznych rytmów zaklęta w chwytliwe piosenki. Fair Weather Friends potrafią swoimi utworami pogodzić fanów indie-popu z entuzjastami elektroniki. Nie bez przyczyny zostali okrzyknięci “Nadzieją Roku 2013” przez Radio Roxy, a ich rajd przez najważniejsze festiwale muzyczne: Open`er 2012 (wybrani przez radiową Trójkę jednym z trzech najciekawszych zespołów na Talents Stage), Coke 2012 (singiel Fortune Player został wykorzystany w spocie promującym Festiwal) i Free Form 2013 jest jedynie  początkiem drogi.
       Zagłębiowsko-śląski kwartet nie idzie na łatwiznę i gra na koncertach jako pełny skład (gitara, bas, perkusja, elektronika, wokal) nie ma więc miejsca na pół-playbackowe ściemy. Fair Weather Friends są postrzegani koncertowo jako wulkan energii, który, eksplodując dźwiękami, przynosi dobrą zabawę. Na swoim koncie mają już ponad 100 występów w Polsce i za granicą.
       Dotychczasowa dyskografia zespołu: EP-ka “Eclectic Pixels” (marzec 2012 - utwory z tego wydawnictwa gościły na antenie Trójki i Czwórki Polskiego Radia, Roxy FM, Radia ESKA ROCK, Radia Katowice oraz wielu innych stacji radiowych.) oraz multimedialny singiel “Fly By” (marzec 2013, Brennnessel Records) – wybrany singlem roku 2013 przez słuchaczy Radia Roxy FM. Kilka dni temu, 23 września wydali debiutancką płytę "Hurricane Days", która jest pretekstem do promocyjnej trasy koncertowej o tej samej nazwie.
       Muzyka Fair Weather Friends ulega ciągłej ewolucji. Pomiędzy nawiązaniami do lat 70. i 80., soczystego synth-popu, elektronicznymi improwizacjami króluje zaraźliwa melodia. Ich koncerty zaś, to 100% czystej tanecznej adrenaliny.
      
       Mjazzga, sobota, 4 października, godz. 20.15. Bilety w cenie 20 przed i 25 w dniu koncertu.
       Organizacja SK Co Jest? i klub Mjazzga. Więcej o koncertach na www.mjazzga.pl
       Następny koncert - 10 października Sounds Like The End Of The World i Mentalnych Narzędzi.
       Zapraszamy serdecznie!

       Patronat nad cyklem jesiennych koncertów w klubie Mjazzga objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

      
      
Wojtek Minkiewicz, Mjazzga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama