UWAGA!

Fascinations - koncert w Klubie Mimoza

2011-06-22
Aktualizowany 2011-06-29 09:43
Fascinations - koncert w Klubie Mimoza
Fot. nadesłane.

Już 29 czerwca odbędzie się trzeci koncert w tym klubie z cyklu Staromiejska Strefa Muzyczna w ramach Coolturalnej Starówki. Jest to projekt, który powstał w wyniku porozumienia instytucji kultury: Centrum Sztuki Galerii EL, organizacji pozarządowych – Stowarzyszenia Elbląg Europa i Laboratorium Sztuki oraz przedstawicieli małej przedsiębiorczości – Klubów Muzycznych Mimoza oraz Mjazzga.

Projekt został dofinansowany przez Prezydenta Miasta Elbląga, w ramach programu „Wspieranie znaczących projektów artystycznych wzbogacających życie kulturalne miasta, w szczególności przedsięwzięć o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym”.
       W ramach projektu zaproszeni zostaną najciekawsi polscy wykonawcy jazzowi, którzy wystąpią z muzykami elbląskimi. Prezentować się będą również najbardziej interesujące zespoły lokalne z kręgów muzyki jazzowej, improwizowanej i rocka.
       W „Mimozie” odbędzie się koncert zatytułowany „Fascinations”, podczas którego muzycy przedstawią swoje muzyczne fascynacje. Opowiedzą o artystach, którzy wpłynęli na ich muzyczny rozwój oraz na historię jazzu. Zagrają utwory największych gigantów tej muzyki starając się nadać ich kompozycjom swój osobisty charakter.
       Na klawiszach zagra Bartek Krzywda - organizator koncertów w Mimozie, który zaprosił do wspólnego grania dwóch wybitnych instrumentalistów z Torunia: perkusistę Waldemara Franczyka oraz saksofonistę Darka Zaleśnego. Wszyscy trzej panowie stanowią podstawę jazz – rockowej formacji Dream Power i współpracują ze sobą od wielu lat. Na szczególną uwagę zasługuje perkusista, który jest wirtuozem tego instrumentu znanym nie tylko ze wspaniałej gry ale także z karkołomnych sztuczek które wyprawia pałeczkami. Świetny jest również saksofonista dysponujący imponującą techniką i potężnym tonem. Posiada również niezwykłe zdolności narracyjne, dzięki czemu koncert nie będzie składał się wyłącznie z muzyki ale także z ciekawych opowieści.
       Zapraszamy 29 czerwca na godzinę 19.30 do Klubu Mimoza mieszczącego się przy ul. Garbary 10 – 9 w Elblągu. Bilet kosztuje 10 zł. Rezerwacji można dokonać osobiście w klubie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.klubmimoza.pl.
      

 


      
       ***
       Waldemar Franczyk – absolwent Szkoły Talentów w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie perkusji. Laureat I nagrody Stypendium Fundacji Yamaha. Pozostałe nagrody: I miejsce na Jazz Rock Festival w Olsztynie 2001, Grand Prix festiwalu Jazz Krokus 2005 w Jeleniej Górze, Grand Prix Jazz nad Odrą 2006 oraz nagroda indywidualna dla najlepszego instrumentalisty. Wykładowca na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz organizator Międzynarodowych Warsztatów Perkusyjnych w Żaganiu.
       Dariusz Zaleśny - absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureat I nagrody Złotej Tarki oraz Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu ( I miejsce, nagroda specjalna). Od wielu lat organizuje koncertu w toruńskim klubie Jazzgod. W Toruniu prowadzi również własny big – band oraz zespół jazzowy.
      
      
      

------------ Reklama ---------
Bartek Krzywda, Klub Mimoza
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)