UWAGA!

Ferie w Światowidzie

 Elbląg, Ferie w Światowidzie

W naszym województwie od tygodnia trwają ferie, w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu dzieje się. Od 20 stycznia odbywają się zajęcia z naszą instruktorką plastyki. Udział wzięły grupy dzieci z Elbląskiego Klub Tańca „Jantar”, pięciolatki z Niepublicznego Przedszkola „Bratek” w Elblągu oraz dzieci ze szkoły w Nowakowie. Przyjazna i kreatywna atmosfera udzieliła się wszystkim.

Dla dzieci zorganizowano zajęcia plastyczne, podczas których rysowały, malowały i wyklejały swoje ulubione zwierzaki. Dzięki temu poszerzyły swoje umiejętności kreatywnego spojrzenia na to, co tworzą, poprawiły swoje zdolności manualne. Zajęcia pomogły też wypracować im uważność i skupienia się na jednym temacie. Młodzi tancerze z EKT „Jantar” dodatkowo przez cały tydzień uczestniczyli w różnorodnych zajęciach sportowych.

Od poniedziałku, 27 stycznia, rozpoczynają się zajęcia dla wszystkich chętnych dzieci z miasta. Warsztaty będą oscylować wokół ekologii, będą wykorzystywać takie techniki, jak ekoplastyka i upcycling. Temat zajęć to „Feriaki zwierzaki”. Dzieci zaprojektują, a potem stworzą własne zwierzaki.

Różnorodne działania plastyczne sprawiają, że uczestnicy będą się świetnie bawić, nie zauważając przy tym, że się uczą. Wszystkie dzieci spędzą w Światowidzie twórczo czas, który w przyszłości zaowocuje większą wrażliwością na świat i sztukę.

CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama