UWAGA!

Festiwal dobrych spotkań

 Elbląg, Festiwal dobrych spotkań
fot. nadesłana

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza w sobotę i niedzielę, 22 i 23 września na kolejną edycję Good Artcountries Festival. Tegoroczny GAF to zespoły i teatry z Rosji, Białorusi oraz spektakl „Odciski” grupy Deja vu. Wstęp wolny.

W weekend od 22 do 23 września „Światowid” przygotował propozycje dla dorosłych i dla dzieci. To kolejna edycja Festiwalu, który swój początek miał w 2006 roku, ostatnio w Elblągu gościliśmy go dwa lata temu, w zeszłym roku odbył się na Litwie w Kłajpedzie.
       W programie piątej edycji jest spektakl dla dzieci „Calineczka”, w wykonaniu teatru muzycznego "TUTTI" z Kaliningradu.
       – Nie ma obaw, że przedstawienie będzie niezrozumiałe ponieważ to spektakl muzyczny, dodatkowo również w sobotę odbywają się pierwsze zajęcia z cyklu „Bajkowy weekend dla najmłodszych”, na których przeczytamy bajkę o Calineczce. Spotkanie z bajką czytaną będzie trochę krótsze niż zwykle właśnie dlatego żeby dzieci mogły również obejrzeć spektakl – mówią organizatorzy.
       Aby usłyszeć bajkę przeczytaną przez Irenę Adamiak, aktorkę Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu należy pojawić się w „Światowidzie” o godz. 11.00 na Scenie Na Piętrze. Oprócz czytania bajek organizatorzy przewidzieli również liczne konkursy, w których nagrodami będą między innymi zaproszenia do kina czy do Bajlandii. Wstęp wolny.
       Z kolei niedzielę w „Światowidzie” rozpoczniemy od spektaklu „Odciski” grupy Deja vu. Tego dnia będą również muzyczni goście z Białorusi. W dużej sali kina pierwsza wystąpi Angelina. Artystka pochodzi z Mińska i śpiewa w różnych stylach - pop, estrada, folk słowiański. O godz. 19 na scenie będzie można zobaczyć zespół Carpen Diaz z programem „Łap dni!”
      
       22 września godz. 12.00
       Duża sala kina „Światowid”
       Spektakl muzyczny "Calineczka"
       Dziecięcy wzorcowy teatr muzyczny "TUTTI", działający przy Dziecięcej szkole muzycznej imienia Dmitrija Szostakiewicza w Kaliningradzie zagra znaną bajkę Hansa Christiana Andersena "Calineczka".
       Libretto i muzyka: Suvorova T.M., kierownik: Mokoseeva L.F., reżyser i koncertmistrz: Szapovalova E.M., nauczyciel wokalu: Bezbreżjeva T.A.
      
       23 września godz. 14
       Scena Na Piętrze
       Deja vu „Odciski”
       Spektakl powstawał z etiud. Grupa małymi kroczkami tworzyła opowieść o dziewczynkach marzących o momencie, w którym będą dorosłe. Kolejne odsłony to sceny podpatrzone z codzienności. Sceny z życia najpierw dziewczynek, a później kobiet. Pokazane zostanie ich spotkanie z wymaganiami, jakie niesie życie, oczekiwaniami i obowiązkami, jakie na nie narzucono. Życie i wszystko, co ono ze sobą niesie, odciska się na nich, tak jak i na nas. Stąd tytuł - "Odciski".
       – Spektakl jest o schematach w jakich musimy żyć, jakie narzuca nam rodzina, społeczeństwo. Jest o odnajdywaniu siebie w zabieganym świecie, o poszukiwaniu własnych pragnień – mówi występująca w spektaklu Aneta. – Mnie motywuje do wyłamywania się z rutyny i do bycia sobą pomimo presji otoczenia.
       Zaczynały od pojedynczych etiud, a nieoczekiwanie zrodziła się opowieść z pytaniami w tle: Kim jestem? Czego tak naprawdę pragnę? Czy dorosłość oznacza "spełniać oczekiwania"?
       W spektaklu grają: Aneta Brzykca i Sandra Świerczyńska.
      
       23 września godz. 18
       Duża sala kina „Światowid”
       Angelina band (Białoruś: Mińsk-Kobryn)
       Artystka, która śpiewa w różnych stylach - pop, estrada, folk słowiański (ludowy) itd. W jej repertuarze znajdują się zarówno autorskie jak i chrześcijańskie przeboje.
       Zawodowo jest nauczycielem wokalnym, ma również na swoim koncie sukcesy w konkursach wokalnych.
      
       23 września, godz. 19
       Duża sala kina „Światowid”
       Zespół CARPEN DIAZ (Białoruś, Mohylew)
       Zespół CARPEN DIAZ z programem "Łap dni!" to profesjonalni muzycy, grający alter-jazz-rock z akustycznym i z drajwowym brzmieniem, mają ponad 10-letnie doświadczenie sceniczne i sukcesy na dużych muzycznych festiwalach na Ukrainie i w Rosji. Biorą stały udział w akcjach charytatywnych "Będę żył" i turnee "Czyste Serce" (akcja podobna do polskiego WOŚP).
      
       Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama