UWAGA!

Festiwal folkloru

Dzisiaj (25 maja) o godz. 12 na Placu Kazimierza Jagiellończyka odbyły się IV Międzynarodowy Festiwal Folkloru Euroregionu Bałtyk i Nadbałtycki Jarmark Folkloru, podczas którego elblążanie mieli okazję spotkać się ze sztukę ludową.

W tegorocznej czwartej edycji Festiwalu wzięło udział 12 zespołów z województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego oraz z Kaliningradu.
     Trzyosobowe jury w składzie: Mariusz Wolski - kierownik łódzkiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dmosin”, Dariusz Nawrocki - kierownik łódzkiego Zespołu Pieśni i Tańca „Poltex” oraz Wojciech Karpiński - elbląski muzyk i kompozytor, oceniało choreografię, technikę taneczną i artystyczny wyraz zaprezentowanych utworów i tańców ludowych.
     
     Wyniki IV Międzynarodowego Festiwalu Folkloru:
     
     Kapele: 1. miejsca jury nie przyznało; 2. miejsce - kapela Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”; 3. miejsce - kapela „Bazuny” z Ośrodka Kultury w Czersku. Jury przyznało też wyróżnienie kapeli „Suse” z Suskiego Ośrodka Kultury.
     
     Zespoły śpiewacze: 1. miejsce - zespół „Słowianie” z Kaliningradu; 2. miejsce - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”; 3. miejsce - Zespół „Rosynka” z Kaliningradu.
     
     Zespoły folklorystyczne do 15 lat: 1. miejsca jury nie przyznało; 2. miejsce - Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”; 3. miejsce - Zespół Pieśni i Tańca „Młody Elbląg” oraz Zespół Pieśni i Tańca „Łąg”.
     
     Zespoły folklorystyczne powyżej 15 lat: 1. miejsce - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”; 2. miejsce - Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Elbląska”. Jury przyznało też wyróżnienie zespołowi „Tęcza” z Szymonowa.
     

 


     W ramach Nadbałtyckiego Jarmarku widzowie mogli podziwiać rękodzieła twórców ludowych z całej Polski i obwodu kaliningradzkiego.
     
     Organizatorami przedsięwzięcia są CKiWM „Światowid” oraz Stowarzyszenie „Jantar”.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama