UWAGA!

Festiwal Łał Kultura za nami

 Elbląg, Festiwal Łał Kultura za nami
fot. nadesłana

Drugą edycję Festiwalu Łał Kultura rozpoczęły w piątek (22 sierpnia) przy Ratuszu Miejskim w Ornecie urodziny Klauninki z balonowym show. Na uroczystości nie zabrakło bajkowych postaci, balonów, dmuchania świeczek.

Wieczorem o godz. 20 scenę za Miejskim Domem Kultury opanowali Muzyczni Czarodzieje. Wystąpili Szuwax, Zdroyek, Rani De Rush, Pulse D, Peter B i Mar Cyk oraz ornecki Luki. Dopisała pogoda i dobra muzyka.
       W sobotę w II Zlocie Kuglarskim wzięli udział grupy ogniowe z kilku województw. Uczestnicy Zlotu mieli okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez instruktorów Teatru Ognia LASCAR – zwycięzców Bałtyckiego Festiwalu Ognia 2012. Wieczorem grupy zmierzyły się przy Hali Sportowej w konkursie „Igraszki z Ogniem” o nagrodę Grand Prix. Zwycięstwo wywalczyła grupa „Miraż” z Braniewa.

 


       W niedzielny poranek w Hali Sportowej odbył się bajkowy program działań kreatywnych dla dzieci „Podróż na Wyspę Skarbów” z wykorzystaniem klocków MuBaBaO, prowadzony przez Dyrektora Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści Michała Malinowskiego. Nie zabrakło barwnych opowieści o zaczarowanym świecie i szukania ukrytych skarbów.
       O godz. 15 na milusińskich przy Hali Sportowej czekało moc atrakcji. „Czekoladowisko” ozdabianie słodkości, czarodziejskie opowieści, budowanie z klocków MuBaBaO, maty sumo. Uczestnicy mogli nie tylko zobaczyć pokaz umiejętności elbląskich kuglarzy-artystów, ale też spróbować swoich sił w żonglerce czy chodzeniu na szczudłach.
      
       Głównym organizatorem imprezy jest Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie.
      

organizatorzy

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Byłem, słaby ten festyn. W piątek nic tylko dyskoteka na powietrzu przy MDK, w sobotę tylko ognie po zmroku a reszta to zabawa dla dzieci jak na dzień dziecka. W Pasłęku mimo że 1 dzień było o niebo lepiej i gastronomia była.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Uczestnik(2014-08-25)
Reklama