UWAGA!

Festiwal miłości

Elbląg, Koncert "Kobieto! - Ergo sum! (X FSS)
Koncert "Kobieto! - Ergo sum! (X FSS) fot.arch. e-swiatowid.pl

Od 18 do 22 kwietnia w Elblągu trwać będzie festiwal miłości, czyli XI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „... Czy to jest kochanie?” W programie - oprócz konkursowych występów recytatorów, aktorów oraz wykonawców piosenki artystycznej - znajdą się również koncerty grup Raz Dwa Trzy i Stare Dobre Małżeństwo, a także operetka „Wesoła wdówka”.

Od 11 lat elbląskie centrum kultury Światowid gości młodych i utalentowanych artystów, którzy przyjeżdżają do Elbląga, by wziąć udział w Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?”.
     To konkurs dla „ludzi wrażliwych na słowo”, którzy rywalizują ze sobą w czterech kategoriach: recytacja, piosenka artystyczna, teatr jednego aktora i małe formy teatralne. Festiwal jest też okazją do uczestniczenia w koncertach i spektaklach teatralnych w wykonaniu gwiazd, przeglądach filmowych i wielu innych imprezach towarzyszących oraz warsztatach, które prowadzą jurorzy konkursu. Motywem przewodnim imprezy jest miłość - w każdej postaci.
     
     Program XI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?”
     
     18 kwietnia
     godz. 19 - Inauguracja festiwalu, duża sala kina Światowid, cena biletu 35 zł:
     „Ach, kobietki, co świat z Wami ma...” - Franz Lehar „The best of „Wesoła wdówka”. Występują: Zofia Kotlicka-Wiesztordt , Anna Osior, Joanna Wesołowska, Jacek Szymański, Krzysztof Gasz, Andrzej Kosecki, Grzegorz Ufnal, Ryszard Szczeszak , Małgorzata Borkowska, Anna Jaśniak, Krzysztof Leszczyński, reżyseria Andrzej Kosecki.
     
     19 kwietnia
     godz. 18 - Przegląd filmów „Kochankowie ekranu”, sala kameralna kina Światowid, cena biletu 5 zł:
     „Kochankowie ekranu” to przegląd filmów o tematyce miłosnej. Będą to najpiękniejsze filmy o miłości, które na stałe zapisały się w kanonie tego gatunku w kraju i za granicą. Wśród filmów znajdą się pozycje cieszące się popularnością od lat oraz współczesne filmy o miłości.
     
     20 kwietnia
     godz. 19 - Koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo - duża sala kina Światowid, cena biletu 35 zł:
     Stare Dobre Małżeństwo to zespół należący do nurtu tzw. poezji śpiewanej. Nie słychać ich zbytnio w rozgłośniach radiowych, telewizja też ich nie rozpieszcza, ale oni są w salach koncertowych, na połoninach bieszczadzkich, przy ogniskach - wreszcie - na płytach i kasetach tak chętnie słuchanych. Nawiązują do najlepszych tradycji poezji śpiewanej rodem z Wolnej Grupy Bukowina i Wojtka Bellona, ale poszli własną, oryginalną drogą i sami już wyznaczają i tworzą tradycję w tym nurcie. Wymykają się krytykom i nie dają się zaszufladkować. Siłą zespołu Stare Dobre Małżeństwo są koncerty „na żywo”. Dają wtedy z siebie wszystko, bo dla nich zawsze największym skarbem była i jest publiczność.
     
     22 kwietnia
     godz. 19 - Gala XI Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?” - Teatr Dramatyczny, cena biletu 40 zł:
     Koncert galowy laureatów XI Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?”, koncert zespołu Raz Dwa Trzy - „Młynarski”. Prowadzenie Agata Młynarska.
     Niemal dokładnie pięć lat temu zespół Adama Nowaka zagrał fantastyczny koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Tym razem sięga po piosenki Wojciecha Młynarskiego - utwory, które Mistrz pisał dla siebie i wykonywał w swojej charakterystycznej autorskiej stylistyce. Znając subtelne aranżacje Raz, Dwa, Trzy, możemy spodziewać się niezwykłego koncertu - liryki ze szczyptą goryczy, wzruszenia bez ckliwości, a i uśmiechu, niekoniecznie przez łzy.
     
     O szczegółach mówi Justyna Kozłowska-Dyrla z centrum kultury Światowid:
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • brak słow... gdy pani Sielewicz o szerokich koneksjach w świecie artystycznym była tego organizatorką, koordynatorką to festiwal rok w rok pełen był wysmienitych gwiazd, poczynając od dyrygentów :p a kończąc na sławnych aktorach, piosenkarzach. A teraz? Brak mi słow....
 • inez - jako osoba bywająca na tej imprezie powinnaś wiedzieć, że podstawą Festiwalu są prezentacje konkursowe, w których młodzi twórcy mogą zaprezentować swoje umiejętności. Koncerty są imprezami towarzyszącymi. Festiwalem Gwiazd są Elbląskie Noce. Choć trudno odmówić SDM czy Raz.Dwa.Trzy statusu gwiazd. Ale skoro dla Ciebie ważne jest jak się ktoś nazywa a nie co potrafi...
 • Ja chciałbym zobaczyć koncert Iwony Loranc. Skoro nie ma go w programie festiwalu, mam nadzieję, że pokaże się na scenie Ilona Sojda, która w ubiegłym roku zaczarowała publiczność.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dreamer(2007-03-29)
 • piekne zdjecie, bo i piekny koncert byl Ile to razy mozna ogladac Raz Dwa Trzy? POza tym zwykle byla plejada gwiazd a teraz....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nelcuno(2007-03-29)
 • Ha! Własnie Noce Tetru i Poezji, ktorych organizacja w te wakacje zajmie sie osoba w ogole nie znajaca sie na rzeczy.... To juz nie bedzie to samo. A moze na Nocach Teatru i Poezji tez wystapi Raz Dwa Trzy i SDM?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Uzurineg(2007-03-29)
 • Ależ droga pani bez podpisu ! Ja sie przynajmniej nie wstydzilam podpisac pod swoim komentarzem.
 • Śmiechu warty program festiwalu. Prosze Was, piosenka turystyczna SDM i do tego zeszłoroczny gość festiwalu Raz Dwa Trzy. Nie było innych pomysłów? Szkoda słów... To była jedna z lepszych wizytówek Elbląga w Polsce, a teraz jest pośmiewisko. CZY TO NIE PORAŻKA?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  macura(2007-03-30)
Reklama