UWAGA!

Fotografia na kursie i na wystawie

 Fotografia na kursie i na wystawie
fot. nadesłana

Tylko dla fanów fotografii – „Światowid” ogłasza kolejne edycje kursów fotograficznych – na poziomie podstawowym i dla średniozaawansowanych, a także kurs grafiki komputerowej.

To zajęcia w trakcie których przez 3 miesiące będzie można zagłębić się w świat fotografii - począwszy od fotografowania techniką cyfrową, wykorzystując obróbkę zdjęć w programach graficznych, poprzez świadome posługiwanie się aparatem cyfrowym i analogowym.
       Uczestnicy kursu zapoznają się z zasadami technik fotograficznych i graficznych. Program obejmuje naukę fotografii od podstaw do poziomu średnio – zaawansowanego.
       - Dzięki rozwojowi technologii jest to najszybciej rozwijające się medium, dające nowe możliwości autorskiego przekazu – mówi instruktor, Artur Kalinowski. - Ćwiczenia praktyczne prowadzone są w przenośnym atelier i pracowni komputerowej. Uczestnicy nabywają wiedzę merytoryczną i praktyczną oraz umiejętności potrzebne do realizowania różnorodnych projektów fotograficznych i graficznych.
       Czego konkretnie będą uczyć się uczestnicy kursu? Umiejętności postrzegania otaczającej nas rzeczywistości w kadrze, posługiwania się aparatem, tworzenia kompozycji, ekspozycji, słabych i mocnych punktów w fotografii, złotego podziału, analizy obrazu, technik fotografii i pojęć fotograficznych, historii fotografii i malarstwa, twórczego myślenia oraz kreatywnego wykorzystywania sprzętu fotograficznego, praktycznych umiejętności wykorzystywania programów graficznych. Oprócz tego każdy uczestnik kursu stworzy własne portfolio oraz otrzyma certyfikat ukończenia kursu. Po trzech miesiącach zajęć nie zabraknie również wystawy prezentującej efekty kursu. Od 18 lutego w „Światowidzie” będzie można oglądać prace uczestników poprzedniej edycji warsztatów, które zakończyły się w grudniu.
       Instruktorem kursów fotografii i grafiki jest Artur Kalinowski, który obecnie studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, na wydziale: Komunikacja Multimedialna o specjalności Fotografia. Wcześnie ukończył m.in. Akademicki Kurs Typografii w Warszawie oraz uzyskał Dyplom Akademii Fotografii w Warszawie.
       Szczegółowe informacje o kursach można przeczytać na stronie oraz uzyskać pod adresami e-mail: info@swiatowid.elblag.pl lub e-mail instruktora: fotograficzny.eg@wp.pl.
      
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)