UWAGA!

„Fotoobrazy” wyróżnione w Warszawie

Elbląg, Fotoobrazy w Galerii
Fotoobrazy w Galerii (fot. J. Denisiuk).

Publikacja Centrum Sztuki Galeria EL została wyróżniona na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. W miniony piątek odebraliśmy wyróżnienie z rąk przewodniczącego jury - Józefa Wilkonia w konkursie Najpiękniejsza Książka 2007 Roku - informuje Jarosław Denisiuk pełniący obowiązki dyrektora Galerii EL.

Wyróżniona książka to katalog wystawy indywidualnej „Fotoobrazy” Mariusza Dąbrowskiego, którą Galeria EL organizowała w 2007 roku. Projektantem katalogu był duet Mariusz Gajewski - Mariusz Dąbrowski, pierwszy z nich zdobył na Targach kilka nagród za swoje realizacje.
     - Mariusz Dąbrowski łączy swoje zainteresowania malarskie z fotografią - opowiada Jarosław Denisiuk. - Początkowo w latach 90. traktował te media rozdzielnie, należące do dwóch różnych światów artystycznych, póki nie odnalazł „trzeciej drogi” - indywidualnego i oryginalnego rozwiązania - połączenie malarskiego efektu z fotografią i video. To podczas elbląskiej wystawy artysta „ożywił” obrazy, tworząc coś niezwykle wizyjnego i poruszającego. Rozregulowana soczewka rejestrująca zwykłe codzienne, wręcz banalne przedmioty tworzyła na murach Galerii EL rozmazane, nieostre a przez to - w efekcie bardzo malarskie, choć ruchome kompozycje. Uważny obserwator odnajdował w nich dalekie nawiązania do malarstwa wielkich profesorów warszawskiej akademii - Gierowskiego czy Dominika. Dla Galerii EL to była niezwykle ważna wystawa, stąd czuję tym głębszą satysfakcję, że katalog wydany przy tej okazji spotkał się z uznaniem jurorów na prestiżowym konkursie przy tak ogromnej konkurencji. Pracujemy z najlepszymi - dowodem jest fakt zdobycia przez projektanta katalogu pana Mariusza Gajewskiego zdobycie tego dnia kilku nagród i wyróżnień za swoje realizacje. Na pewno będziemy pracować razem przy realizacji kolejnych zamierzeń w 2009 roku. Oby tak owocnie jak w przypadku „Fotoobrazów”.
     
     Mariusz Dąbrowski, „Fotoobrazy”, Elbląg 2007, s. 76 + dvd; projekt graficzny: Mariusz Gajewski i Mariusz Dąbrowski, ISBN 83-916894-9-2, drukarnia Rapid GH Piaseczno.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama