UWAGA!

Frak'n'Roll a Grupa MoCarta

 
Elbląg, Grupa MoCarta,
Grupa MoCarta, fot. Ireneusz Rupniewski

Już w najbliższy weekend w Elblągu odbędą się Elbląskie Noce. Festiwal Piosenki Wartościowej. Trzeci dzień Festiwalu tradycyjnie już wypełniają kabarety. O występowaniu w kabaretonach, tworzeniu na zadany temat i o tym, czym nas tym razem zaskoczą opowiadają członkowie Grupy MoCarta.

- Elbląskie Noce to dla Was nie pierwszyzna?
      
- Do Elbląga wracamy zawsze z takim samym entuzjazmem i zainteresowaniem. Za każdym razem coś nas tu zaskakuje. A to skansen tuż przy scenie, a to obecność firmamentu Aktorstwa Polskiego, lub też urodzinowy tort Piotra Bałtroczyka, czy też entuzjastyczne reakcje zgromadzonej publiczności...
      
       - Na Festiwalu występujecie w programach, które mają temat przewodni. Łatwiej czy trudniej tworzy się skecz na zadany temat?
       - Łatwiej. Przynajmniej jest od czego zacząć! Spośród naszych utworów wiele powstało na zadany temat- choćby "Utwór o wsi", czy " Utwór o Krakowie". Ostatnio pewna firma poprosiła nas o napisanie utworów na następujące tematy: " Zarządzanie projektami" i "Specjalista aplikacyjny". Jeśli powstaną te utwory obiecujemy zaprezentować je mieszkańcom Elbląga przy najbliższej okazji.
      
       - Temat tegorocznego kabaretonu to - przeprowadzka. Z czym wam się ona kojarzy?
       - Z kartonami..., z Hanką Mostowiak... Podobno podczas każdej przeprowadzki gubi się część przeprowadzanego mienia. Mamy nadzieję, że przeprowadzana Szanowna Elbląska Publiczność nie utraci nic ze swej wrażliwości i sympatii dla naszego zespołu.
      
       - Jesteście jedną z gwiazd występujących podczas trzeciego dnia Festiwalu, lepiej czujecie się w występach indywidualnych czy występując z innymi kabaretami?

       - Dość rzadko zdarza nam się występować z innymi Kabaretami. Do tej pory udało nam się to z Kabaretem Potem, Ireneuszem Krosnym, Kabaretem Hrabi... Równie dobrze czujemy się występując samopas jak i jako cegiełka kabaretonu. Natomiast walory pozaartystyczne przechylają szalę na korzyść spotkań grupowych.
      
       - Czym nas w tym roku zaskoczycie?
       - Postępującą siwizną. Ale to nie wszystko co zaprezentujemy w tym roku na Elbląskich Nocach. W czasie naszego występu widzowie dowiedzą się czym jest i kiedy powstał Frak'n'Roll, co myślą o naszej pracy nasze dzieci i co by się stało "Gdybym miał gitarę...". A w finale pojawi się Diridonda. Już się nie możemy doczekać spotkania z Państwem w Elblągu.
      
       Kabaretowa przeprowadzka w ramach Elbląskich Nocy. Festiwalu Piosenki Wartościowej - 26 sierpnia. Reżyseria Krzysztof Jaślar. Prowadzenie Artur Andrus. Wystąpią: Kabaret Młodych Panów, Kabaret Paranienormalni, Grupa MoCarta, Ireneusz Krosny.
       Cena biletów: od 40 zł do 110 zł.
      
       Ceny biletów zależą od sektora. Rozmieszczenie sektorów można sprawdzić na stronie (przy danym wydarzeniu) oraz w kasie CSE „Światowid”. Podczas Elbląskich Nocy scena i widownia są zadaszone, a także obowiązuje numeracja miejsc.
      
       Szczegółowy program całej imprezy dostępny jest na: www.swiatowid.elblag.pl lub www.swiatowid.elblag.pl/noce.
      
Edyta Jasiukiewicz, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • "Tona" sponsorów, pieniądze tzw. Mecenasów a bilet 110 zł. na ciagle te same kabarety. Wstyd. Swiatowid robi komercyjne imprezy a budżet na co?
  • Gorszego miejsca na ten występ nie było? Amfiteatr na Dolince niszczeje i staje się siedliskiem menelii a tu występ potrzebujący nagłośnienia i akustyki organizuje się w wąskiej dziurze pod kościołem. W dodatku za takie pieniądze, litości.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    papież tygodnia(2012-08-22)
Reklama