UWAGA!

Galeria na Wyspie zaprasza na wernisaż

 Elbląg, Galeria na Wyspie zaprasza na wernisaż
fot. nadesłana

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu zaprasza na kolejną wystawę, która odbędzie się już w najbliższy czwartek (18 września) o godz. 17. Tym razem swoją twórczość zaprezentuje Adam Bański. Wstęp wolny.

Wojciech Adam Bański ( ur. 9 sierpnia 1993 w Elblągu) ukończył III LO im. Jana Pawła II w Elblągu. Pierwsze kroki w malarstwie i rysunku zaczął stawiać w wieku 17 lat pod okiem nauczycieli w MDK, m.in. Mariusza Edwarda Owczarka oraz Katarzyny Smeji- Skulimowskiej. Obecnie jest studentem drugiego roku na WSP Akademii Jana Długosza w Częstochowie.
       Wojciech Bański był uczestnikiem dwóch wystaw zbiorowych, jedna z nich odbyła się w galerii "Pod Nad" w Tarnowskich górach, razem ze studentami pracowni dyplomowej Wernera Lubosa. Druga wystawa zbiorowa odbyła się w Teatrze Adama Mickiewicza w Częstochowie podczas "I artystycznej wiosny studentów".
       W malarstwie interesują go dwa bieguny - jeden z nich charakteryzuje się pracą w plenerze, ekspresją plam, kolorem oraz fakturą. Drugim przedmiotem zainteresowań jest dążenie do budowania nastroju wyrazu podmiotu pomiędzy widzem a obrazem poprzez formę, delikatność modelunku oraz stonowane barwy.
       Najbliższe plany Wojciecha Bańskiego związane są z pogłębianiem wiedzy w zakresie sztuk wizualnych, kolejne prace w plenerze oraz eksperymentowanie z możliwymi dostępnymi środkami.
       Galeria na Wyspie mieści się w budynku MDK-u przy ul. Warszawskiej 51.
      
      
Młodzieżowy Dom Kultury
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama