UWAGA!

Galeria odkrywa tajemnice

 
Elbląg, "Galernicy" opowiadali o "Tajemnicach magazynów" - najnowszej wystawie Galerii EL
"Galernicy" opowiadali o "Tajemnicach magazynów" - najnowszej wystawie Galerii EL (fot. Anna Dembińska)

W magazynach Galerii EL kryje się 800 prac: fotografii, wydruków komputerowych, grafik, rysunków. Część z nich będzie można zobaczyć na wystawie, której wernisaż odbędzie się 17 stycznia. To początek nowego cyklu, w trakcie którego Galeria będzie odsłaniać „Tajemnice magazynów”.

Były dyrektor Galerii EL Zbyszek Opalewski, odkryje przed elblążanami  jej tajemnice. 17 stycznia odbędzie się wernisaż wystawy, na której będzie można zobaczyć, co skrywają magazyny elbląskiej świątyni sztuki.
       Zbiory Galerii EL przechodziły podobne losy jak cała elbląska placówka. 
       - Budowa kolekcji zaczęła się od czasów, kiedy dyrektorem został Ryszard Tomczyk. Sporo prac przekazało Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, za czasów Andrzeja Szadkowskiego nastąpiło poszerzenie zbiorów poprzez gromadzenie m.in. wydruków grafiki komputerowej – mówił Zbyszek Opalewski, kurator wystawy „Tajemnice magazynów” i były dyrektor Galerii EL na dzisiejszej konferencji prasowej.
       W magazynach Galerii jest 600 obiektów w skład których wchodzą m.in. dzieła malarskie na płótnie, prace na papierze, grafiki, fotografie, ceramika czy modele form przestrzennych. - Od fotografii z plenerów, które odbywały się przy Galerii, obiekty z warsztatów komputerowych. Będzie można zobaczyć prace, które dawno nie były pokazywane: grafiki, fotografie, rysunki środowiska elbląskiego - mówił Zbyszek Opalewski.
       - Wystawa jest pomyślana jako część cyklu, który będzie prezentował zasoby naszych magazynów. W swoich zbiorach mamy kilkaset prac i raz na jakiś czas chcemy je pokazywać – dodała Adriana Ronżewska-Kotyńska, dyrektor Galerii EL.
       Wernisaż wystawy „Tajemnice magazynów” odbędzie się 17 stycznia o godz. 18. Wstęp wolny. Wystawa będzie czynna do 24 lutego.
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama