UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"...gdzie woda czysta i góry surowe...”

 
Elbląg, "...gdzie woda czysta i góry surowe...”

Filia nr 5 Kostka Biblioteki Elbląskiej zaprasza w lipcu do oglądania wystawy fotografii autorstwa Zygmunta Gawrona pt. "...gdzie woda czysta i góry surowe... Obrazki z podróży na północny kraniec Europy". Wstęp wolny.

Zygmunt Gawron – gdańszczanin z urodzenia, elblążanin z miejsca zamieszkania, geograf z wykształcenia, a z zamiłowania fotograf. Jego pierwsze spotkania z fotografią miały miejsce jeszcze w czasie studiów na Uniwersytecie Gdańskim. Dziś najchętniej fotografuje pejzaż, przyrodę i architekturę, czasami kieruje obiektyw w stronę ludzi i obiektów architektonicznych. Jego prace znajdują się w wielu publikacjach, między innymi w albumach fotograficznych, książkach popularyzujących piękno ziemi elbląskiej, mapach krajobrazowo - turystycznych regionu, kalendarzach, plakatach, folderach, a także w prasie ogólnopolskiej i regionalnej. Były także eksponowane na kilku wystawach fotograficznych zbiorowych i indywidualnych. Więcej zdjęć autora można obejrzeć w internetowej galerii pod adresem: www.gawron-fotografia.pl. Od wielu lat pracuje w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej. Lubi włóczęgę, często pozornie bez celu, ale ze stanowiącym „wyposażenie obowiązkowe” aparatem fotograficznym. Na prezentowaną wystawę zatytułowaną „...gdzie woda czysta i góry surowe... Obrazki z podróży na północny kraniec Europy” składają się zdjęcia powstałe latem 2009 roku w trakcie turystycznej wyprawy do Norwegii. Wraz opisami stanowią swoisty, ilustrowany dziennik podróży do krainy surowych gór, fiordów i setek skalistych, często bezludnych wysp.
       Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia filii do końca lipca.
      
       Więcej informacji:
       Filia nr 5 Kostka
       ul. Józefa Wybickiego 20
       tel. 55 625 60 95(96)
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama