UWAGA!

Grafatak Nowa Nadzieja po raz drugi w tym sezonie

 Elbląg, Grafatak Nowa Nadzieja po raz drugi w tym sezonie

Kontynuując niezwykle udaną imprezę Grafatak "Nowa Nadzieja", czyli bitwę na rysunki, zapraszamy na drugą odsłonę przedsięwzięcia organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? W piątek 29 sierpnia od 17 do około 20.15 przed Ratuszem Staromiejskim zwyciężczyni lipcowej edycji Edzia zmierzy się na pędzle, flamastry i wyobraźnię z tajemniczą Yandere.

Grafatak "Nowa Nadzieja" to kontynuacja ubiegłorocznych zmagań ze sztuką w przestrzeni publicznej. Tegoroczny projekt SK Co Jest? to pięć spotkań - dwa w plenerze i trzy w klubie Mjazzga, podczas których zgłoszeni wcześniej uzdolnieni plastycznie wojownicy pędzla walczą w czasie trzech godzin o splendor i nagrody (zwycięzca otrzymuje 200 zł oraz przechodzi do kolejnego starcia z nowym przeciwnikiem). Technika prac jest dowolna (farby, flamastry, tusze, ołówki, pastele) z wyłączeniem farb w sprayu. Temat każdej bitwy wybierany jest każdorazowo bezpośrednio przed pojedynkiem spośród pięciu zaproponowanych przez organizatorów uczestnikom tydzień przez imprezą. Bitwy odbywają się przy udziale publiczności, która na koniec poprzez głosowanie wybiera zwycięzcę. Wszystko odbywa się z towarzyszeniem muzyki granej przez DJa, a trzygodzinne zmagania przeplatane są małymi konkursami i rozmowami organizatorów ze zgromadzona publicznością.
       Idea całego przedsięwzięcia jest prosta: sprowokować osoby parające się amatorsko bądź zawodowo sztukami plastycznymi, by łącząc przyjemne z pożytecznym wyszły ze sztuką w przestrzeń publiczną, przybliżając jednocześnie niewtajemniczonym proces twórczy w niezobowiązującej, luźnej atmosferze.
       Nowością tegorocznego Grafataku jest organizowana przy okazji odsłon plenerowych edycja dziecięca. Także tym razem przygotowane będą oddzielne stanowiska dla dzieci, które już bez sztywnych ram czasowych i tematycznych bedą miały okazję "wyżyć się" plastycznie i przy okazji zgarnąć atrakcyjne (w tym słodkie) upominki.
       Zapraszamy więc wszystkich miłośników zarówno sztuki jak i dobrej zabawy do włączenia się aktywnie w naszą imprezę. Czym nas więcej, tym lepsza atmosfera!
       Grafatak Nowa Nadzieja - piątek 29 sierpnia w godz. 17 - 20.15 przed Ratuszem Staromiejskim (Stary Rynek 25).
       Chętnych do uczestnictwa w następnych, klubowych edycjach prosimy o przesyłanie zdjęć wybranych 3-5 prac i kilku słów o sobie na adres skcojest@gmail.com.
      
organizatorzy

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama