UWAGA!

Grafika i rzeźba - warsztaty

Elbląg, Grafika i rzeźba - warsztaty
(fot. nadesłane)

Centrum Spotkań Europejskich Światowid w czerwcu zaprasza wszystkich chętnych na kolejne warsztaty, w trakcie których będzie się można nauczyć jak rzeźbić w drewnie, a także wykonywać grafiki oraz linoryty.

CSE Światowid zaprasza do udziału w warsztatach z zakresu następujących technik plastycznych:
      
       Grafika -Linoryt-drzeworyt, monotypia
       Oferta skierowana jest do młodzieży oraz osób dorosłych. Grafika warsztatowa to proces twórczy, który rozpoczyna się od projektu poprzez wykonanie matrycy, aż do wykonania odbitek. Linoryt i drzeworyt należy do technik druku wypukłego, do opracowania matrycy używa się dłut, noży i narzędzi umożliwiających cięcie materiału, odbitki wykonuje się na prasie ręcznej lub za pomocą kostki introligatorskiej, podłożem może być papier, płótno lub kalka techniczna. Monotypia to technika druku płaskiego, która sprawdza się w edukacji artystycznej oraz w arteterapii, mogą w niej pracować uczestnicy w różnym wieku. Na warsztatach grafiki można wykonać własną kompozycję, ex libris.
       Program warsztatów: szkicowanie i projektowanie, przeniesienie rysunku na płytę, wykonanie matrycy za pomocą dłut i narzędzi oraz odbitek na prasie drukarskiej. Uczestnik może zabrać wykonane przez siebie prace.
       Koszt warsztatów: 50 zł od osoby. Cena obejmuje również materiały warsztatowe.
       Termin: 7 czerwca i 14 czerwca, godzina 16-19. Zgłoszenia będą przyjmowane najpóźniej dwa dni przed terminem realizacji.
      
       Rzeźba i płaskorzeźba w drewnie
       Oferta skierowana jest do młodzieży oraz osób dorosłych. Rzeźba i płaskorzeźba w drewnie pozwala na tworzenie prac ozdobnych i użytkowych, przedmiotów dekoracyjnych, elementów wyposażenia wnętrz, jest doskonałym upominkiem dla najbliższych. Zaplanowane warsztaty przeznaczone są dla osób początkujących, uczestnicy poznają rodzaje drewna, stosowane narzędzia, sposoby rzeźbienia, barwienia drewna, oraz nakładania wosku lub polichromii, pod okiem instruktora wykonają własnoręcznie poszczególne etapy pracy.
       Program warsztatów: uczestnik wykonuje pracę według własnego pomysłu. Pracownia zapewnia korzystanie z potrzebnych materiałów i narzędzi oraz możliwość zapoznania się z całym procesem technologii drewna. Uczestnik może zabrać wykonane przez siebie prace.
       Koszt warsztatów: 50 zł od osoby. Cena obejmuje również materiały warsztatowe.
       Terminy: 8 i 15 czerwca, godzina 16-19. Zgłoszenia będą przyjmowane do 6 czerwca.
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama