UWAGA!

Grand Prix dla Słupska i Różewicza

Elbląg, Elblążanie z grupy Deus Ex Machina
Elblążanie z grupy Deus Ex Machina (fot. PS).

Grand Prix dla Wiolety Komar ze Słupska, pierwsza nagroda za piosenkę artystyczną dla Judyty Rybak, za recytację - dla Huberta Guzy i Piotra Koguta, a w kategoriach teatralnych - dla Ewy Tarnowskiej i elbląskiej grupy Deus ex Machina. W Światowidzie skończył się w niedzielę XII Ogólnopolski Festiwal Sztuk Słowa „…czy to jest kochanie?”.

Wioleta Komar ujęła jury monodramem „Przyj, dziewczyno, przyj…” na podstawie tekstów Tadeusza Różewicza.
     Pierwsze miejsce wśród teatrów jednego aktora przypadło Ewie Tarnowskiej z Rozprzy za monodram „Wiesz, Jordanie” na podstawie tekstu Anny Reynolds i Moiry Buffini. Wyróżnienia otrzymały Ewelina Rzepecka z Łodzi i Anna Danilczuk z Łap.
     W kategorii Małe Formy Teatralne pierwsze - i jedyne - miejsce zajęła grupa Deus ex Machina, która działa przy centrum kultury Światowid.
     Wśród recytatorów najlepsi okazali się - ex aequo - Hubert Guza ze Skarżyska-Kamiennej i Piotr Kogut z Ostrowca Świętokrzyskiego. Drugie miejsce zdobył Jarosław Zoń z Mszany Dolnej, zeszłoroczny laureat Grand Prix elbląskiego festiwalu, a trzecie - Patrycja Chrulska ze Słupska. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Kacper Sulowski z Kraśnika, Magdalena Olszewska z Pawłowa, Zuzanna Jabłonowska z Łap, Joanna Ginda z Koszalina i Mateusz Dzidkowski z Ostrowca Świętokrzyskiego.
     Wśród wykonawców piosenki artystycznej wygrała Judyta Rybak z Głogowa. Drugie miejsce ex aequo przypadło Rafałowi Kowalewskiemu z Koszalina i Annie Goc z Wieliczki. Nagrodę za trzecie miejsce zabierze do rodzinnej Bielawy Alicja Pyziak. Wyróżnienie specjalne jury przyznało Katarzynie Kazimierskiej z Sadlinek. Wyróżnienia otrzymali też: Katarzyna Hanas z Kwidzyna, Andrzej Marczyński z Wejherowa oraz dwie elblążanki: Maja Panicz i Katarzyna Rybska.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama