UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Grand Prix za „Magiczne krzesło”

 
Elbląg, Zwycięski teatrzyk „Króla Juliana”
Zwycięski teatrzyk „Króla Juliana” (fot. MDK)

W piątek, 18 maja, w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu odbyło się XXVII Grodzkie Forum Teatrów Szkolnych. Na deskach „emdekowskiej” sceny zobaczyliśmy dziewięć spektakli przygotowanych przez zespoły klasowe.

W jury zasiedli: Maciej Mydlak – przewodniczący, Hanna Świętnicka-Grabowska, Krzysztof Bartoszewicz.
       Grand Prix tegorocznego forum, w kategorii szkoły podstawowe, zdobył Teatrzyk „Króla Juliana” z kl. III c ze SP nr 25 w Elblągu za przedstawienie „Magiczne krzesło” - reżyseria Alicja Smukowska.
       Drugie miejsce otrzymał zespół teatralny „Asy z trzeciej klasy” kl. III a ze SP nr 25 w Elblągu za spektakl autorski „Telegram do królewny” - reżyseria Danuta Burnos.
       Wyróżnienie przypadło zespołowi teatralnemu „Cento” ze SP nr 1 w Ornecie za bajkę pt. „Muminki” - reżyseria Renata Nędzi – Sosnowska i Zyta Nędzi.
       W kategorii szkoły ponadpodstawowe:
       Pierwsze miejsce otrzymał zespół teatralny „Podaj dalej” z Gimnazjum nr 4 w Elblągu, który zaprezentował przedstawienie pt. „Miałem sen…” – reżyseria Bożena Balbuza.
       Drugie miejsce przyznano zespołowi teatralnemu „Nie pamiętam” z Gimnazjum nr 4 w Elblągu, za widowisko słowno - muzyczne „Powrót do źródeł” – reżyseria Marbara Magoń, Małgorzata Kowalska, Marzena Kurach oraz Teatrowi dziecięcemu MDK w Elblągu za spektakl autorski w reżyserii Wojciecha Karpińskiego pt. „Świetna dziewczyna”.
       Komisja w swojej ocenie brała pod uwagę m.in. dobór repertuaru, formy wyrazu artystycznego i scenicznego, kulturę słowa, ruch, gest i sama przyznała, że tegoroczny poziom był bardzo wysoki i bardzo wyrównany. Nagrodami w konkursie był sprzęt RTV.
      
Marta Makowska, MDK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama